Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

YALOVA BELEDİYESİ PKU’LU HASTALARIN YANINDA
138
15 Mart 2021 - 9:33
Yalova Belediyesi, çeşitli yaş gruplarından 17 fenilketonüri (PKU) hastası ve ailelerinin rahat bir nefes almaları amacıyla gezi düzenledi.
Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un destekleriyle PKU hastası ve aileleri, güneşli cumartesi gününün ve sıcak havanın tadını Türkiye’nin ilk ve tek engelliler ve ailelerine hizmet veren erişilebilir korunan alanı Altınova, Hersek Lagünü Doğa Eğitim Merkezi ve Kuş Gözlem Alanı’nda çıkardılar. Yapılan destek gezisi için aileler, Yalova Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
Ailelerimizin Her Zaman Yanındayız
“Gerek şahsım gerekse belediyemiz adına PKU’lu vatandaşlarımızın her zaman yanındayız” diyen Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Ailelerimizin ve çocuklarımızın rahat bir nefes almaları amacıyla bir gezi düzenlemek istedik. Yapmış olduğumuz organizasyonla hem aileler hem de çocuklarımız oldukça mutlu oldular. Gezi programı kapsamında Altınova ilçemizde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek engelliler ve ailelerine hizmet veren Hersek Lagünü’nü gezdiler. Ziyaret boyunca ailelerimize ve ekibimize eşlik eden Altınova Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral’a da teşekkürlerimi sunuyorum. Hem çocuklarımıza hem de ailelerimize yönelik etkinliklerimizi devam edecek” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.