Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

YALOVA, 19 MAYIS HAFTASINDA ‘YUNİFEST’TE BULUŞACAK
88
13 Mayıs 2022 - 8:40

 

Yalova Belediyesi ve Yalova Üniversitesi iş birliğinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103’ncü yılına özel organize edilen festival için geri sayım başladı.

 

Festival öncesi Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk ve Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı Yalova Belediyesi’nde bir araya geldi.

16-20 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin protokol imzaları atıldı.

ÜNLÜ İSİMLER YALOVA’DA SAHNE ALACAK

Halka açık ve ücretsiz olacak festivalde 5 gün boyunca birbirinden ünlü isimler sahne alacak.

16 Mayıs’ta Manuş Baba, 17 Mayıs’ta Yaşlı Amca, 18 Mayıs’ta Gökçe Yalova Üniversitesi Merkez Kampüs Festival Alanı’nda sahne alacak.

Üniversite kampüsünde yapılacak olan konserlere vatandaşlar da katılabilecek.

Festivalin son iki gününde ise; 19 Mayıs’ta Samira ile Ece Seçkin ve 20 Mayıs’ta Norm Ender konserleri 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşecek.

Öğrenci kulüplerinin etkinlikleri, festival treni ring seferleri, yüz boyama ve olimpik okçuluk gibi çeşitli aktiviteler festivalde yer alacak.

19 MAYIS HAFTASI YALOVA’DA COŞKU İLE KUTLANACAK

Göreve geldikleri günden bugüne Yalova’da çeşitli konser ve etkinlikleri; ‘Müzik ve Gençlik Ruhumuz Var’ şiarıyla sürdürdüklerini kaydeden Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Yalova’mızı öyle bir şehir haline getirdik ki adeta müziğin ve sanatın başkenti oldu.

Yalova’da yaşayan öğrenci kardeşlerimizi de düşünerek, festivalimizin 3 günlük kısmını Yalova Üniversitesi ile beraber kampüste yapacağız.

Bu kapsamda öğrencilerimiz için şehrin çeşitli noktalarından servislerimiz kaldırılacak.

Her şey gençlerimiz mutlu olsun.

Derslerin yoğunluğu ve aile özlemlerini biraz da olsa müzikle bastırmak istedik.

Tüm vatandaşlarımızı ve öğrenci kardeşlerimi yapacağımız festivale davet ediyorum. Unutmayın arkadaşlar! Siz yoksanız biz hep bir eksiğiz” dedi.

“YALOVA HALKINA KAPILARIMIZI AÇMAKTAN DOLAYI MUTLULUK DUYUYORUM”

Göreve geldiği günden beri üniversiteye ve gençlere gösterdiği ilgiden dolayı Mustafa Tutuk’a teşekkür eden Rektör Bahçekapılı, “19 Mayıs Gençlik Haftası’nı bu yıl tüm Yalova tek yürek olarak coşkuyla kutlayacağız.

Pandemi nedeniyle iki yıldır özlediğimiz gençlik festivalinde öğrencilerimizle ve tüm Yalova halkıyla bir araya gelmenin coşkusunu yaşıyorum.

Gençler bizim en önemli hazinemizdir ve üniversite olarak biz bu hazineyi en iyi şekilde işlemeyi kendimize misyon edindik.

Gençlerimiz bize ailelerin emanetidir, biz onları hem Türkiye için değer katacak bireyler haline getirmeyi hedefliyor hem de burada oldukları süre içinde onları güvende tutup mutlu etmeye çalışıyoruz.

Üniversite olarak Yalova halkına kapılarımızı açmaktan dolayı mutluluk duyuyorum” dedi.

 

#yalova #kent77 #kent77tv #yalovabelediyesi #mustafatutuk #yalovaüniversitesi #mehmetbahçekapılı #yünifest #festival #konser #eceseçkin #manuşbaba #normender

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz