Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

‘TOPRAĞA SAYGI YÜRÜYÜŞÜ’NE YÜZLERCE YALOVALI KATILDI
36
24 Kasım 2022 - 12:49

 

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği tarafından 14-20 Kasım Erozyonla Mücadele Haftası nedeniyle “Toprağa Saygı” yürüyüşü düzenledi.

 

500’den fazla öğrenci, 40’tan fazla Öğretmen ve Tema Gönüllüsü “Bayrak, Yaprak, Toprak” sloganlarıyla Deprem Anıtından heykele kadar yürüdü.

Erozyonla Mücadele Haftası kapsamında, TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir tarafından biyolojik çeşitliliğe ve biyolojik çeşitlilik kaybının nedenlerine dikkat çekmek amacıyla, “Biyolojik çeşitlilik iklimimiz, şifamız, gıdamız ve mirasımızdır” sloganıyla düzenlenen yürüyüşe Yalova’daki 6 okuldan, 40’tan fazla öğretmen, 500’den fazla öğrenci ve TEMA Gönüllüleri katılım sağladı.

Yalova Deprem Anıtı önünde başlayan yürüyüş TEMA Yalova İl Temsilciliği tarafından Kent Müzesi yanında açılan stantta sonlandı.

TEMA Vakfı Yalova Merkez İlçe Sorumluluğunda Yalova Belediyesi katkıları ile açılan stantta biyolojik çeşitliliğe ve biyolojik çeşitlilik kaybının nedenlerine dikkat çekildi. Erozyonla ilgili bilgi verildi.

Ayrıca Yalova Belediyesi ziyaretçilerin her birine özel olarak hazırlanan tohum dikim kiti hediye ederek, oluşturulan farkındalığa katkı sağlayarak destek oldu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz