LİSE ÖĞRENCİLERİ MESLEKLERİNİ TANITIP AYNI ZAMANDA EĞLENDİ – Kent 77 TvKent 77 Tv

Kent 77 Tv

LİSE ÖĞRENCİLERİ MESLEKLERİNİ TANITIP AYNI ZAMANDA EĞLENDİ
181
16 Haziran 2022 - 15:55

 

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenen “Yalova Mesleki Eğitim ve İstihdam Fuarı” ikinci gününde meslek tanıtma etkinlikleri ve gösteriler gelen ziyaretçilerini büyüledi.

 

Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü öğrencileri, Yalova Mesleki Eğitim ve İstihdam Fuarı’nda “En Büyük Engel Sevgisizliktir” sloganıyla pandomim gösterisi gerçekleştirdi.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğrencileri Birgül Köse, İrem Köse, Alara Üstün, Zeynep Nazlım Çetin, Yağmur Sönmez, Aleyna Toktaş ve Tuğbanur Kubur’un sergilediği gösteri izleyiciler tarafından yoğun ilgi topladı

Ardından sahneye çıkan Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunu gösterisi gerçekleştirdi.

Sonrasında sahneye performanslarıyla izleyenlere inanılmaz anlar yaşatan  Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ara kat ve servis hizmetleri bölümü öğretmenleri havlu katlama ve servis sunumu gösterisi yaptı.

Fuarda gün boyu devam eden etkinliklerin yanı sıra Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Uğur İnan ve İşkur iş danışmanı Ahmet Cahit Akman ile söyleşi düzenlendi.

Yapılan Söyleşide Meslek Liselerinin önemine değinirken fuar alanında bulunan vatandaşlara, öğrencilere ve velilere bilgiler aktardı.

 

 

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz