İL ÖZEL İDARESİNDEN DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS TEZLERİNE NAKİT DESTEĞİ – Kent 77 TvKent 77 Tv

Kent 77 Tv

İL ÖZEL İDARESİNDEN DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS TEZLERİNE NAKİT DESTEĞİ
123
20 Eylül 2022 - 14:33

Yalova İl Özel İdaresi, Akademik Destek Programı ile yüksek lisans ve doktora düzeyindeki araştırmalara nakdi destek sağlayacak.

 

Bu kapsamda Vali Muammer Erol başkanlığında bir araya gelen İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı ve Yalova Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Senay Yürür, projenin detayları hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

Yalova İl Özel İdaresi, Akademik Destek Programı ile Yalova’da yapılacak olan, Yalova’yı konu alan ve Yalova’daki hizmetlerin iyileştirilmesi ve karşılaşılan problemlerin çözülmesine yardımcı olmak üzere hazırlanan yüksek lisans ve doktora tezlerine nakdi destek sağlayacak.

İl Genel Meclisi tarafından alınan; “Yalova ile ilgili ekonomik, sosyal, kültürel, sanayi, ticaret, tarım, turizm, eğitim, sağlık vb. alanlarda yapılan yüksek lisans ve doktora düzeyindeki araştırmalara İl Özel İdaresi tarafından destek olunması” kararı ile doktora öğrencilerine 10 bin TL, yüksek lisans öğrencilerine ise 5 bin TL nakdi destek verilecek.

Projeye başvurular 18 Kasım 2022 tarihine kadar İL Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne yapılacak.

Adaylar, danışman onaylı tez formu ve İl Özel İdaresince verilecek olan tez formunu doldurarak başvuruda bulunacak.

Destek almaya hak kazanan tezler, Yalova Üniversitesinden oluşturulacak 5 kişilik heyet tarafından incelenecek ve İl Özel İdaresi tarafından onaylanacak.

 

 

 

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz