Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

AKMEŞE, “ÇOCUĞA ÜLKEYİ KURTARACAK BİR KOMUTAN EDASIYLA YAKLAŞMALIYIZ”
32
23 Kasım 2022 - 14:14

İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebi ile bir mesaj yayınladı.

“Geçmişle gelecek arasında köprü vazifesini üstlenen, nesillerin emanet edildiği, geleceğimizin mimarı, Cumhuriyetimizin fedakar evlatları, Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım…

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk de “Öğretmen her şey değil, her şeye açılan kapı olmalıdır. Şairlerin gönlündeki sevdalı şiir, rüzgarın önündeki türkü, bebeklerin kulağındaki ninni, bayraktaki ay yıldız, üstümüze doğan güneş, karanlıkta parlayan yıldızdır Öğretmen.” demiştir.

Hz. Ali “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum”, Sokrates “Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez, çünkü onun eseri her şeydir.”, Diyojen de “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.” demiştir.

Unutmayalım ki; hammaddemiz insandır, hata yapma şansımız yoktur. Hatamızın, toplumun felaketi olacağını asla unutmamalıyız.

Bizlere emanet edilen yavrularımız mukaddes varlık olan insandır ve bizler her çocuğa ülkeyi kurtaracak bir komutan edasıyla yaklaşmalıyız.

Sözlerime Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleriyle son vermek istiyorum.

“Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.”

Cumhuriyetimizin Kurucusu, ülkemizin bütün öğretmenlerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin ve Atatürk’e Başöğretmen unvanının verilmesinin 94. yılı nedeniyle 1981 yılından bu yana kutlanmakta olan ve 41. yılını kutladığımız “Öğretmenler Günü” münasebetiyle bütün öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyor, hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz