Türkiye’de tatilde 19 bin 83 acil sağlık ve 855 UMKE personeli görev yaptı – Kent 77 TvKent 77 Tv
Türkiye’de tatilde 19 bin 83 acil sağlık ve 855 UMKE personeli görev yaptı
36
02 Temmuz 2023 - 13:14

Kurban Bayramı nedeniyle ve 9 günlük tatili sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de 9 günlük 3 bin 287 ambulans, 19 bin 83 Acil sağlık hizmeti personeli ile birlikte 171 UMKE aracı ve 855 UMKE personeli görev yaptı.

Kurban Bayramı nedeniyle ve 9 günlük tatili sürecinde Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de günlük 3 bin 287 ambulans, 19 bin 83 Acil sağlık hizmeti personeli ile birlikte 171 UMKE aracı ve 855 UMKE personeli görev yaptı. Bu kapsamda İstanbul, Ankara ve İzmir illeri başta olmak üzere ülke genelinde çevre yolu bağlantı noktalarında; sağlık tedbiri alarak acil durumlara en kısa sürede müdahale edebilmek için helikopter ambulans, acil yardım ambulansı, UMKE timi ve motorize ekiple hazır bekledi. Kulu mevkiinde ise 14 sağlık personeli, 1 Helikopter ambulansı, 1 UMKE aracı 1 Acil Yardım ambulansı 2 motorize ambulansı hazır bekledi.

Her zaman ekiplerle hazır olduklarını söyleyen sağlık personeli Muhammed İpek, “Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne ait 1 adet kara ambulans, 2 motorize ambulans ve 1 UMKE aracımız mevcut. Ayrıca bir helikopter ambulansımız da bu alanda bizimle beraber bekliyor. Buradaki bizim amacımız bayram tatili süresince burada trafik yoğunluğundan dolayı yaşanabilecek vakalara en hızlı şekilde müdahale etmek. Motosiklet ambulansının amacı trafikte biliyorsunuz trafik kazası gibi olduğu durumlarda trafik yoğunluğu aşırı derecede artabiliyor. Bu süreçte aradaki dar kodları kullanarak vakayı en hızlı şekilde ulaşılabilmesi için motosiklet ambulanslarımız var. Motosiklet ambulans vakaya önden ilk müdahalesini gerçekleştirdikten sonra arkadan kara ambulansın içinde hastanın naklini sağlıyor. Eğer sıkışmalı ya da bir durum söz konusuysa bu kazada UMKE ekiplerimizin müdahalesiyle hastayı alandan naklediyoruz. Şuanda Ankara’ya konumumuz yaklaşık 100 kilometrelik bir mesafede. Buradan karayoluyla hastayı nakletmemiz Etlik Şehir Hastanesi ya da Bilkent Şehir Hastanesi’ne yaklaşık 1 saat, 1 saat 15 dakika gibi bir süre alacaktır. Bunu minimum seviyeye indirmek için helikopter ambulansla burada bizimle beraber konumlandırıldı. Helikopter ambulansın sayesinde buradan hastayı 20 dakika gibi kısa bir sürede hastamızı Ankara’ya naklini sağlayabiliyoruz” diye konuştu.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YASEMİN FAZLACA’YA ZİYARETÇİ AKINI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
HİNDİSTAN’DAN SONRA AFRİKA’DAN DA UCUZ İŞÇİ GETİRMEYE BAŞLADILAR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz