HİZMET MASALARINA 86 BİN 998 MÜRACAAT YAPILDI – Kent 77 TvKent 77 Tv
HİZMET MASALARINA 86 BİN 998 MÜRACAAT YAPILDI
317
08 Ocak 2020 - 13:50

Yalova Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü 2019 yılı faaliyet raporlarını açıkladı. Yazı İşleri Müdürlüğüne bağlı bulunan Hizmet Masalarına 1 yıl içinde farklı konularda toplam 86 bin 998 müracaat yapıldı.

86 bin 998 müracaatın yapıldığı Hizmet Masalarının yanı sıra Yalova Belediyesi tarafından 100 Bilgi Edinme dilekçe müracaatı yasal süre zarfı içinde cevaplandırıldı. Cumhurbaşkanlığı Bilgi Edinme Sistemi (CİMER) üzerinden ise 509 adet dilekçeye geri dönüş sağlandı. Tüm bu faaliyetlerin yanında müdürlüğün hizmetleri arasında ön hazırlıkları yapılan 12 olağan 2 olağan üstü olmak üzere 251 kararın çıktığı toplam 14 meclis toplantısı için çalışmalar gerçekleştirildi. Ayrıca faaliyetler arasında yer alan 46 encümen toplantısı hazırlıklarına yardımcı olunarak 2 bin 740 kararın çıkmasına sağlandı.

Muhtarlık Şefliği Kuruldu

Kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunların en kısa sürede yetkili makamlara iletilmesi, muhtarların etkinlik ve işlevlerinin artırılarak taleplerinin sonuçlandırılması amacıyla Yazı İşleri Müdürlüğüne bağlı ‘Muhtarlık Şefliği’ kuruldu. Ayrıca 2016 yılında Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile Muhtarların yapmış olduğu karşılıklı istişareler sonuncunda Başkan Salman’ın talimatları doğrultusunda muhtarlarımız sıkıntıları müdürlük tarafından çözülerek, İçişleri Bakanlığı www.muhtar.gov.tr adresi üzerinden her bir muhtara mail adresi verildi. Verilen mail adresi üzerinden muhtarların 648 adet talep ve istekleri kısa sürede çözüme kavuşturuldu.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Oral: Kurtuluş Günü kutlu olsun
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
GÜREL, “GURURLA KUTLUYORUZ”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AKYOL: DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUMUZUN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN   
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖY SAHİLİNDE YOSUN SEFERBERLİĞİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz