AKMEŞE, “ECDADIMIZIN ONURLU SAVUNMASI TARİH KİTAPLARINA ÇANAKKALE GEÇİLMEZ YAZDIRMIŞTIR" – Kent 77 Tv Yalova'nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

AKMEŞE, “ECDADIMIZIN ONURLU SAVUNMASI TARİH KİTAPLARINA ÇANAKKALE GEÇİLMEZ YAZDIRMIŞTIR”
47
18 Mart 2023 - 9:26

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe mesajında, “Çanakkale Zaferi, ezelden beri hür yaşamış bir milletin asla esir olmayacağının, güçlünün değil haklının kazandığının ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunun ispatıdır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum.” sözüyle haklı davasında vatanını savunmak için korkusuzca düşman üstüne giden ve geri dönmeyi asla düşünmeyen ecdadımızın onurlu savunması tüm tarih kitaplarına şu cümleyi yazdırmıştır: “Çanakkale Geçilmez!”

Çanakkale; vatanı için canını seve seve veren şehitlerimizin, gözünü kırpmadan kurşuna atlayan gazilerimizin, kağnılarla cepheye mermi taşıyan kadınlarımızın, okulunu bırakıp savaşmaya giden on beşlilerin bize mirasıdır. Bu miras bizim en büyük gücümüzdür. Bizler eğitimciler olarak bu mirasa sahip çıkarak çocuklarımıza ve gençlerimize aktaracağız.

Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız, bağımsızlığımız birlik ve beraberliğimiz için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz