Yalova Süper Amatör Küme’de şampiyonluğu yakından ilgilendiren maçta Safranspor ile Altınova Belediyespor, zorlu 90 dakikada yenişemedi. Karşılaşma, başladığı gibi 0-0 tamamlandı.
Yalova Süper Amatör Küme’de ilk yarının son haftasında zirveyi yakından ilgilendiren maçta Safranspor Kadıköy’de Altınova Belediyespor’u ağırladı. Kıran kırana geçen maçta her iki takımda kaleci ve direkleri geçemeyince karşılaşma 0-0 sonuçlandı. Sarı Siyahlı ev sahibi ekipte Adem Şanlı gördüğü kırmızı kartla cezalı duruma düştü. Kadıköy Sahasında oynanan maçın ilk yarısında gole yaklaşan taraf Altınova Belediyespor oldu. Sarı-Yeşilliler dakikalar 23’ü gösterdiğinde Cenk Tunahan Şenaydın’ın hata sonrasında topu önünde bulan Oğuzhan Dönmez’in sert şutuna Safran kalecisi Eyüp Can Durmuşoğlu izin vermedi. İlk yarı 0-0 eşitlikle sonuçlandı. İkinci yarı ise ilk yarıya oranla daha hareketli geçti. Safranspor Cemal Gürses ile iki net fırsat yakalasa da Altınova kalecisi Tunay tecrübeli futbolcuya gol izni vermedi. Altınova ekibinde ise Furkan Gider ve Bilal Güvenaltın’ın şutları direkte patlarken, Cankat Ezgi ise 86. Dakikada Safran kalecisi Eyüp Can Durmuşoğlu karşı karşıya kaldığı anda topu file bekçisine nişanladı. Kalan bölümde başka gol olmadı ve 90 dakika 0-0 tamamlandı.
Saha: Kadıköy Sahası
Hakemler: Serdar İla xxx, Köksal Karahasan xxx, Melih Tan xxx
Safranspor: Eyüp Can Durmuşoğlu xxx, Gökhan Aktaş xxx, Gökhan Kaplan xx, Oğuzhan Sevim xx, Ozan Özyurt xxx, Muharrem Can Keser xx, Adem Şanlı x, Selim Çelik xx, Cemal Gürses xx, Murat Şimşek xxx, Cenk Tunahan Şenaydın xx
Altınova Belediyespor: Hüseyin Tunay Biçer xxx, İbrahim Tiryaki xxx, Ahmet Seyfi Yüksel xx, Resul Ağdemir xxx, Hasan Basri Ekşi xxx, Hakan Özgönül xxx, Oğuzhan Dönmez xx(Hüseyin Akçay x), Cankat Ezgi xx(Taha Aydın?), Bilal Güvenaltın xx, Mahmut Furkan Küçükali xx( Muhammed Ertuğrul Üstün xx), Furkan Gider xx
Gol: Yok
Kırmızı kart: Dk.90+2 Adem Şanlı(Safranspor)