YENİ DÜZENLEME GELİYOR – Kent 77 TvKent 77 Tv
YENİ DÜZENLEME GELİYOR
776
01 Şubat 2020 - 13:04

Yalova Belediyesi tarafından kentimizin prestij sokakları olarak altyapısı, üstyapısı, bina cepheleri tamamen yenilenen ve kent mobilyalarıyla estetik kazandırılan Huzur, Hürriyet, Barış Sokağı içine alan ada araç trafiğine tamamen kapatılıyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç; “Sadece yaya trafiğinin olacağı bu bölgede daha önce araçların park etmemesi için konulan zaman zaman küçük kazalara sebebiyetler verdiği için şikayet edilen halk arasındaki adıyla mantar baba(sınır taşı)’larını da o bölgeden kaldıracağız” dedi.

Fatih Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Sema Sokak ve Gazi Paşa Caddesinin çevrelediği ada içerisinde kalan sokaklar 2014 yılı sonrasında kentimizin cazibe noktaları olarak Yalova Belediyesi tarafından baştan aşağıya yenilenmişti. Bölge kartlı sistem uygulamasıyla araç trafiğine kapatılmış, sadece bölge sakinlerinin ve toptancı araçlarının giriş çıkışı izin verilmişti. Özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren cafe ve restoranların yer aldığı lokasyonun araç trafiğine tamamen kapatılması kararı alındı. Sadece belli saatlerde toptancı araçlarının giriş ve çıkış yapabileceği alana diğer araçların girişi yasaklanacak.

 

Cazibe Merkezi Haline Geldi

Yalova Belediyesi tarafından yapılan altyapı ve üstyapı yenileme çalışmaları sonrasında bölgenin cazibe merkezi haline geldiğini dile getiren Başkan Yardımcısı Güleç sözlerini şöyle sürdürdü; “Göreve geldikten sonra kentimizin bazı noktalarında önemli altyapı sorunları olduğunu tespit ettik. Bu noktalardan bir tanesi de Huzur, Hürriyet, Barış Sokağı içine alan adaydı. Bu bölgede altyapıyı baştan aşağıya yeniledik. Daha sonra üstyapı çalışmalarını tamamladık. Yaptığımız her dokunuşla daha da güzelleşen bu bölgede bina cephelerini de Meclis kararıyla modernize ettik. Son olarak kent mobilyalarıyla bu bölgenin estetiğini arttırdık.”

 

Mantar Babalar Kaldırılacak

Bu çalışmalar sonrasında adayı kısmen araç trafiğine kapattıklarını belirten Güleç; “Toptancı araçları ve bölge sakinlerinin dışında araçların bu alana girişini yasakladık. Kartlı sistem kurarak bu alanda trafik düzenlemesi yaptık. Ancak bu bölgede bulunan firmaların büyük çoğunluğu gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmeler. Dolayısıyla bu alanda araçların dolaşması hem yaya trafiğinin rahat akışını engelliyor hem de işletmeleri. Bununla beraber araçlar park etmesin diye koyduğumuz halk arasındaki adıyla mantar babalar küçük kazalara sebebiyet vererek vatandaşlarımızın yaralanmasına neden oldu ve bu konuda şikayetler bize iletildi. Buradaki durumu yeniden gözden geçirerek bu alanı tamamen yayalaştırma kararı aldık” dedi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz