3. Lig’deki temsilcimiz Yalovaspor’da Şile Yıldızspor maçı öncesi yapılan COVİD-19 testinde 7 kişinin testinin pozitif çıktığı öğrenildi.
Misli.com 3. Lig 3. Grup’ta mücadele eden Yalovaspor, 12 Kasım Perşembe günü karşılaşacağı Şile Yıldız maçı öncesinde COVİD-19 şoku yaşadı. Yeşil-Kırmızılı ekip 9 Kasım pazartesi günü yaptırdığı PCR Testi sonrasında bir kulüp personeli, iki teknik ekip ve dört futbolcu olmak üzere toplam yedi pozitif bulguya rastlandı. Misli.com 3. Lig 3. Grupta 12 Kasım Perşembe günü oynanacak 8. Hafta maçı öncesinde Yalovaspor, COVİD-19 şokuyla karşı karşıya kaldı. Dört futbolcu, iki teknik ekip ve bir kulüp personelinin gerekli izolasyonu yapılarak tedavi süreçleri başlatıldı. Futbol takımımıza uygulanan PCR testi hakkında bilgilendirme başlığı ile Yalovaspor Kulübü’nden yapılan açıklamada, “Futbol takımımıza bugün tesislerimizde uygulanan rutin Covid-19 PCR testi neticesinde dört futbolcumuz, bir kulüp personelimiz, iki teknik ekibimizden olmak üzere toplam 7 kişide pozitif bulguya rastlanmıştır. Pozitif bulguya rastlanan futbolcularımız ile personelimizin; takip, izolasyon ve tedavi sürecine ilgili protokoller gereği derhal başlanmıştır. Kamuoyuna duyurulur” şeklinde konuştu.