Yalova judo antrenörü Abdurrahman Kaymaz ve sporcuları Emre Erman, Özgür Çakır, M. Üveys Savuk, Selin Şener ve Firdevs Kaymaz, Antalya’daki şampiyonada ilimizi temsil ediyorlar.
Türkiye Judo Federasyonu’nun organize ettiği Uluslararası Ümitler Avrupa Kupası’nda Yalovalı sporcular da mücadele ediyor. Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan Limak Limra Resort Hotel dev turnuvaya sahipliği yapıyor. Nazım ve Natık Canca anısına düzenlenen turnuvada Türkiye’nin Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan, Rusya, Ukrayna, Romanya, Fransa, Avustralya, Çekya, Danimarka, Finlandiya, Ermenistan, İtalya ve Polonya dahil 17 ülkeden 173 kadın, 356 erkek judoka ter döküyor. Sporcularımıza ve antrenörümüze başarı dileklerini ileten Judo İl Temsilcimiz Kemal Varol, “Sporcularımız ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerinden şüphem yok. Başta antrenörümüz Abdurrahim Kaymaz ile sporcularımız Emre Erman, Özgür Çakır, M. Üveys Savuk, Selin Şener ve Firdevs Kaymaz güçlü rakipleriyle mücadelelerinde başarılar diliyorum” dedi.