YALOVALI GAZİLER 48 YIL SONRA GÖREV YAPTIKLARI TOPRAKLARDA – Kent 77 TvKent 77 Tv
YALOVALI GAZİLER 48 YIL SONRA GÖREV YAPTIKLARI TOPRAKLARDA
146
22 Mart 2022 - 13:47

Yalova Belediyesi, Yalova’da yaşayan Kıbrıs Gazilerini 1974 yılında gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekâtından 48 yıl sonra; görev yaptıkları topraklarda buluşturmak amacıyla bir gezi düzenledi.

4 gün boyunca gerçekleşecek Kıbrıs programına, Başkan Yardımcısı Volkan Dadaloğlu, AK Parti Meclis Üyesi Dursun Karahasan, MHP Meclis Üyesi Adnan Kırtay, Erkam İlaslan, Serkan Şahin, Osman Hökemen ve 14 gazi katıldı. Yalova Belediyesi yetkilileri, Kıbrıs Gezisi’nde katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Danışmanı Gazeteci Alihan Pehlivan’a destekleri için teşekkür etti.

21-24 Mart tarihleri arasında gerçekleşen gezinin ilk günü tamamlandı. Yalova’dan giden 14 gazi ve belediye yetkilileri ilk olarak Yeşil Hat sınır gezisi, Ledra Palace sınır kapısı, Büyük Han, Selimiye Camii ve Yiğitler Burcu Parkı’nı gezdi. Ardından Boğaz Şehitliği ve Rauf Denktaş Mezarında ise duygu dolu anlar yaşandı. Yalova heyeti, vefat eden şehitlerin ruhuna mezarlıkta dualar okudu.

KKTC CUMHURBAŞKANI TATAR ZİYARET EDİLDİ

Yalova Belediyesi yetkilileri ve Yalovalı gaziler gezi kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret etti. Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Volkan Dadaloğlu, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un selamlarını iletti. Ardından Cumhurbaşkanı Tatar ve Yalova heyeti toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile video konferans yolu ile görüştü. Yapılan görüşmede Başkan Vekili Tutuk; “Yalovalı Kıbrıs gazilerimizi ağırladığınız için Yalova halkı adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizleri Yalova’da ağırlamak istiyorum” dedi. Tutuk’un Yalova çağrısına ise Tatar; “İnşallah geleceğim” ifadelerini kullandı.

YALOVA KAĞIDI MARKALAŞTIRMA ÇALIŞMALARI KIBRIS’TA

Yalova Belediyesi, Yalova Kağıdını sadece Türkiye’de değil, ülkelere de tanıtma ve markalaşma hedeflerine adım adım ilerliyor. Köşk’ün çınar yapraklarından elde edilen özel tasarım Yalova Kağıdı, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’a armağan edildi. Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nde Tatar’ın şahsına özel hazırlanan Yalova Kağıdı, Tatar tarafından beğenildi.

Cumhurbaşkanı Tatar’a, Başkan Yardımcısı Dadaloğlu tarafından Kağıt Müzesi hakkında bilgiler verildi. Yalova’da sadece 5 dakika kağıt yapımının tamamen yerli imkanlarla yapıldığı bildirildi. Ayrıca Dadaloğlu tarafından Tatar’a Türkiye’nin ilk Kağıt Müzesi’nin Yalova’da olduğu da belirtildi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YASEMİN FAZLACA’YA ZİYARETÇİ AKINI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
HİNDİSTAN’DAN SONRA AFRİKA’DAN DA UCUZ İŞÇİ GETİRMEYE BAŞLADILAR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz