Yalovalı bisikletçi Murat Çınar Yumuşak, Konya’da düzenlenen Türkiye Dağ Bisikleti Yarışması’nda yıldız erkekler kategorisinde üçüncü olarak bronz madalya kazandı.
Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun 2020 yılı faaliyet programında bulunan Türkiye Dağ Bisikleti Cross-Country Şampiyonası, 7-8 Kasım tarihlerinde Konya’nın Meram ilçesinde gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından 140 sporcunun katıldığı organizasyonda Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü bisikletçisi Murat Çınar Yumuşak, fırtına gibi esti. U-15 yıldızlar kategorisinde pedal çeviren Yalovalı sporcu, kıran kırana geçen yarışta parkuru üçüncülükle bitirmesini bildi. Bu sonucun ardından Murat Çınar Yumuşak, bronz madalyanın sahibi oldu.
Kalyon, sporcuyu tebrik etti..
Yalova Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Kalyon, “Konya’da yapılan yarışta ilimizi temsilen mücadele eden Murat Çınar Yumuşak, üçüncü olarak Yaloba’ya bronz madalya kazandırmıştır. Sporcumuzu ve antrenörünü tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” ifadelerine yer verdi.