Yalova Valiliği sorumluluğunda Yalova İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı iş birliğinde deprem felaketi yaşayan İzmir’e tır dolusu gıda yardımı gönderildi.
Tır 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda uğurlandı. Uğurlama törenine Yalova Valisi Muammer Erol, İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Uğur İnan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Muhammed Edib Özyılmaz, Defterdar Vekili Mustafa Karadeniz ve gönüllüler katılımı ile gerçekleştirildi.
Erol, burada yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“İzmir’imizde büyük bir deprem faciası yaşadık. Mağdur konumda olan, evleri yıkılan, zor şartlarda yaşayan kardeşlerimize de Yalova olarak bir el uzatmak istedik. Burada İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile beraber, Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımız, hep beraber el ele vererek güzel bir organizasyonla Yalova’nın İzmir’e elini bir şekilde uzatmış oluyoruz. Bütün ilçelerimiz ve merkezdeki vatandaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Tekrar emeği geçen İl Millî Eğitim Müdürlüğüne, başkandan, gönüllüsüne kadar, kamu görevlilerine ve emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim. Allah bu tür afetleri toplumumuza yaşatmasın diyor, hepinize saygılar sunuyorum.”
Erol’un yaptığı konuşmasının ardından, İl Müftüsü Cevdet Cemal Çıkrık tarafından yapılan duaların ardından, yardım tırı İzmir’e yola çıktı.