19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle Yalova İli Muhtarlar Derneği tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı.
19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende Yalova İli Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Kandemir Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Muhtarların da katıldığı etkinlik kapsamında Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk da ziyaret edildi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kandemir, ‘’19 Ekim Muhtarlar Günü ülkemizin il ve ilçelerinde resmi kutlama programı olarak 2016 yılından itibaren kutlanmaktadır. Öncelikle Muhtarlar gününü kutlamamıza vesile olan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya Yalova İli Muhtarlar Derneği olarak şükranlarımızı arz ederim. İlimizde kutlama programına Valimiz Sayın Muammer Erol Beye Belediye başkan vekilimiz Sayın Mustafa Tutuk beye ziyarette bulunduk. Direk şahsımı arayan çiçek gönderen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.