Yalova’da bayramın ilk günü kapalı olan fırınlar, pazartesi ve Salı günü açık olacak.
Yalova’daki fırınlarla ilgili genelge yayımlandı. Komisyon tarafından alınan karara göre, 24.05.2020 Pazar Bayramın 1.günü tüm fırınların kapalı olacağı, bayramın ikinci günü bazı fırınların açık kalacağı açıklandı. IKararda şöyle denildi: “Odalar Birliği tarafından belirlenen Mahalle ve Köylerde araçları ile perakende satışı yapacaklardır.24-26.05.2020 günlerinde mahalle ve köylerdeki bakkal, büfe vb. yerler ekmek satışı için kesinlikle açık olmayacaktır. Fırınların çalışanlarına ve araçlarına Odalar Birliği tarafından onaylanmış görevli tanıtım kartı verilecektir. Ekmek dağıtımı esnasında mahalle ve köy muhtarlarının görüşleri odalar tarafından alınarak ekmek dağıtımının sağlıklı yapılabilmesi ve her noktaya ulaştırılması sağlanacaktır. Oy birliği ile karar verilmiştir.”