YALOVA'DA 46 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI – Kent 77 TvKent 77 Tv
YALOVA’DA 46 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI
746
17 Ocak 2020 - 9:51

Yalova’da ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören toplam 46 bin 219 öğrenci, karne alarak yarıyıl tatiline girdi.

Yalova’da, yarıyıl tatili nedeniyle 199 okulda, 3 bin 142 öğretmenin rehberliğinde eğitim gören 46 bin 219 öğrenci karnelerini aldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Gaziosmanpaşa İlkokulunda karne töreni düzenlendi. Törende öğrencilere karne ve hediyelerini Yalova Valisi Muammer Erol, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun ve AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, burada yaptığı açıklamada, öğrencilerden bu yarıl yıl tatilinde öncelikle dinlenmelerini istedi. Tosun, velilerin öğrencilere günlük beceri kazanabilecekleri işlerde görevlendirmelerini tavsiye ederek, şunları kaydetti:

“Dönemin tamamlanmasıyla yarıyıl tatiline giren ve karne alma sevinci yaşayan tüm öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşıyor, öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. Yalova Milli Eğitim Camiası olarak bizlere emanet edilen çocuklarımızın sadece akademik anlamda değil; kültür, sanat ve sporda en iyi şekilde eğitim almalarını; yerli ve milli değerlerimizi özümsemiş, hür iradesiyle değerlerini savunmayı karakter haline getirmiş bireyler olarak yetişmelerine gayret ediyoruz. Eğitim, ülkemizin büyük hedeflerine ulaşma noktasında değişim ve dönüşümün lokomotifi konumundadır. Bu yüzden eğitim camiamızın her bir ferdi omuzlarında büyük sorumluluklar taşımaktadır.  Sorumluluklarımızın bilinci ile eğitim öğretim yılı boyunca eğitimde 2023 hedeflerimize ulaşmak için azimle çalıştık, çalışacağız.”

Velilere seslenen Tosun, “Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturuyorsunuz. Çocuklarınıza göstereceğiniz yakın ilgi, destek ve güvenin, ardından başarıyı getirdiğini göreceksiniz. Öğrencilerin karnelerini değerlendirirken sorumlulukları unutmamalarını, karnenin karakteri yansıtmadığını unutmayınız. Yarıyıl tatilinde, onlarla mümkün olduğu kadar birlikte vakit geçirmenizi, kültürümüzün gereklerine uygun birçok aktivitede bulunmanızı istirham ediyorum. Bu tatilin, öğrencilerimiz açısından tablet ve televizyon başında geçirilen zamanlarla değil, akraba, komşu, eş-dost ziyaretleriyle; ecdadın izinde yapılan tarih ve kültür gezileriyle anılmasını diliyorum. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Tosun, öğrencilere yönelik konuşmasında ise şu ifadelere yer verdi:

“Tatil sürecinde elbette dinleneceksiniz; ancak tatil bile olsa, size tanınmış bu vakitleri çok verimli bir şekilde değerlendirmeli, kültürümüze ve inanç değerlerimize uygun nice güzel anıyı biriktirmelisiniz. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Tarihimizi iyi öğrenin. Sizler geleceğe emin adımlarla yürürken, tarih yapan bir ecdadın torunları olduğunuzu unutmayın. İnanıyorum ki sizler, millî ve manevi değerlerine bağlı, milletine ve devletine sahip çıkan, vatan, millet, bayrak sevdalısı gençler olarak yetişeceksiniz. Mukaddesatımızı ve bizi biz yapan değerlerimizi sizler koruyacak, teknoloji üreterek ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız..  Sevgili öğrencilerim, ders alınmış başarısızlık, başarı demektir. Karnelerinizden gerekli çıkarımları yaparak düzenli bir çalışmayla başarıyı yakalayacağınıza inanıyorum. Bu tatil döneminde sizden beklentim; iyi dinlenmeniz, ailenizle vakit geçirmeniz, tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz, ikinci döneme enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır. Birlikte büyük başarılara imza attığımız Yalovamız’ın eğitimde yükselen çıtasına verdikleri samimi destekten dolayı okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve okul-aile birliği üyelerine teşekkür ediyorum.”

 

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz