YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB’DE YENİ TESİSLERİN YAPIMI HIZLANDI – Kent 77 TvKent 77 Tv
YALOVA MAKİNE İHTİSAS OSB’DE YENİ TESİSLERİN YAPIMI HIZLANDI
108
24 Mayıs 2023 - 12:32

 

 

Yalova Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni üretim tesislerinin yapımları son sürat devam ederken, bölge önümüzdeki yıllarda hem üretim hem de istihdam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

 

Yalova Makine OSB’de çalışmalar son sürat devam ediyor. Bölgede inşa halinde olan üretim tesisleri bir bir yükselmeye devam ederken, bölgeyi bir sanayi yıldızı haline getirecek, eğitim ve idari tesis inşa çalışmaları da son sürat sürüyor.

 

Yalova Makine İhtisas OSB Başkanı Direnç Özdemir konuyla ilgili yaptığı açıklamada, yaz dönemiyle birlikte devam eden inşa çalışmalarının misliyle hızlandığına dikkat çekti.

Üretim tesislerinin inşaat çalışmaları devam ederken, diğer yandan inşaatı biten tesislerin üretime başladığını aktaran Özdemir, “Nitelikli İstihdam Merkezi projemizde sona yaklaştık. Önümüzdeki ay itibariyle merkezimizi devreye alacağız.

TSE Test ve Kalibrasyon Merkezi inşaatımız, bölgemizin öncelikli ihtiyaçlarını karşılayacak 16 dükkanlı çarşı projemiz tamamlanmak üzere.

Sanayi İl Müdürlüğü, KOSGEB ve MARKA kurumlarımızın bulunacağı Kamu Kampüsümüzün temelini attık.

Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi OSB Kampüsümüzün ilk iki blok temellerini atmak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.

Altyapı ve üst yapı anlamında inşaatı devam eden ya da faaliyete geçen sanayicilerimize hizmet, yeni inşaata başlayacak sanayicilerimize ise yeni sanayi alanları oluşturmak için uzman kadromuzla 7/24 çalışıyoruz.

Görünen o ki 1. Etap alanımız tahminimizden de öte çok kısa bir süre içerisinde tam doluluğa ulaşmış olacak ve bizlerde büyük bir ekosistemin ana çekirdeğini oluşturma anlamında büyük bir esere hep birlikte tüm Yalova olarak imza atmış olacağız” açıklamasında bulundu.

 

Özdemir ayrıca bölgenin ilk etabını oluşturan alanda üretime geçen ve inşaat halinde olan 40 üretim tesisinde yaklaşık 3 bin kişinin istihdam edileceğini öngördüklerini belirterek hem üretim tesisleri hem de altyapı ve üstyapı çalışmalarının süratle sürdürüleceğini aktardı.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Başkan Kaya’dan tecrübe aktarımı
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’DEN HEMŞİRELERE JEST
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN YELE 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISYLA BİR MESAJ YAYINLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
UMUT GÜÇLÜ’DEN CHP’Lİ BELEDİYELERDE İŞÇİ ÇIKARMALARINA TEPKİ!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM GÜNÜ HEDİYESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz