YALOVA'DA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
YALOVA’DA KORONA VİRÜS ÖNLEMİ
504
11 Mart 2020 - 8:54

Ülkemizde de görülmeye başlanan ‘Korona’ virüsüne karşı tedbir alınması amacıyla Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un talimatı doğrultusunda belediye binasında çalışmalara başlandı. Belediye girişine ve vatandaşın sık kullandığı ortak alanlara anti bakteriyel dezenfektanlar konuldu.

Dünya’da ölümlere yol açan korona virüsünün ülkemizde de görülmesi sonrasında Yalova Belediyesi tarafından belediye binasında önlemler alınmaya başlandı. Yalova Belediye Başkan Vekili Tutuk, özellikle vatandaşlarla birebir irtibatta olan personelin başta olmak üzere tüm personelin korunması amacıyla talimat verdi. Belediye binası girişine ve vatandaşların sık kullandığı ortak alanlara anti bakteriyel dezenfektanlar konuldu. Hizmet masaları ve veznelerin olduğu alanlar ilaçlandı. Belediye binasının komple ilaçlanması için de personel ve vatandaşların olmadığı hafta tatil gününe planlama yapıldı. Ayrıca vezne çalışanları da maske ve eldiven kullanarak virüse karşı önlem almaya başladılar.

“Personelimizin ve Vatandaşlarımızın Sağlığı Bizim İçin Önemli”

Dünya’da ölümlere yol açan virüse karşı tedbirli olmalıyız diyen Başkan Vekili Tutuk; “Yalova Belediyesi olarak başta personelimiz olmak üzere, vatandaşlarımızın sağlığını düşünmek bizlerin öncelikli görevlerinden. Bu nedenle binamızda almamız gerek önlemlerin ivedilikle alınması için arkadaşlarımıza talimat verdik.  Vatandaşlarımızın kullanımı için belediyemizde önemli noktalara anti bakteriyel dezenfektanlar yerleştirildi. Hafta sonu da ilaçlama birimimiz tüm binada ilaçlama çalışması gerçekleştirecek. Kentimizde umut ediyorum ki bu virüse rastlanmaz ya da bu virüs nedeniyle hiçbir hemşehrimiz zarar görmez” dedi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’E TEBRİK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Termal’de çıkan yangında 2 hektar ormanlık alan zarar gördü!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
AHMEDİYE GÖLETİ DEFNE KOKULARINA DOYACAK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
‘YALOVA BENİM KENTİMDİR’ ORTAOKULLAR ARASI BİLGİ YARIŞMASI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESİ, VEKTÖRLE MÜCADELEYE HIZ VERDİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz