VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU HİÇ DURMADAN ÇALIŞIYOR – Kent 77 TvKent 77 Tv
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU HİÇ DURMADAN ÇALIŞIYOR
383
30 Mart 2020 - 13:09

Altınova ilçesinde yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında tedbirler süratle uygulanmaya devam ediyor. 65 yaş üzeri yaşlılarımız ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

 

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 23 Mart 2020 tarihinde Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit’in başkanlığında, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Subaşı Belde Belediye Başkanı Turan Canbay, Tavşanlı Belde Belediye Başkanı Mücahit Kaçar, Kaytazdere Belde Belediye Başkanı Ali Kangal, İlçe Emniyet Amiri Ferit Duman, İlçe Jandarma Komutanı Tğm. Burak Kılıç, İlçe Yazı İşleri Müdürü Ayhan Erişken, Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Emine Uçar, İlçe Müftüsü Recep Eren, İlçe Nüfus Müdürü Abdultalip Yeğin ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ufuk Kocatepe’nin katılımıyla toplantı düzenlenmiş, Vefa Sosyal Destek Grubu kurularak, tedbirlere yönelik uygulanacak kararlar alınmıştır.

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ

Altınova İlçesi Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları hakkında Altınova Kaymakamlığı kamuoyuna bilgilendirmede bulundu.

Altınova Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, “Vefa Sosyal Destek Grubu toplantısında alınan kararlar doğrultusunda mahallelerimizde belediyeden görevli personeller, köylerimizde ise muhtarlarımızın destekleriyle sokağa çıkması kısıtlanan risk grubu vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar başlatılmıştır. İlçe genelinde telefon vasıtasıyla sipariş alabilecek esnafların tespiti yapılmış, bilgilendirici broşürler basılmış, belediyelerden düzenli olarak bilgi/uyarı anonsları yapılmaya başlanmıştır.

“YARDIM ÇALIŞMALARI YAPILIYOR”

65 yaş üzeri ihtiyacını karşılayacak kimsesi bulunmayan ve kronik rahatsızlığı bulunan muhtaç hanelere Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit’in talimatıyla gıda paketleri dağıtımına devam edilmektedir. Vefa Sosyal Destek Grubunda yer alan belediye personelleri de söz konusu vatandaşların maaş çekimi, ilaç alımı vb. ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir.

67 SEYAHAT İZNİ

Altınova Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Seyahat İzin Kurulu nezdinde 42 yeni seyahat izin belgesi olmak üzere toplamda 67 seyahat izin belgesi titizlikle incelenerek ilgili kişilere verilmiştir” denildi.

“EVDE KAL ALTINOVA”

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit de yaptığı açıklamada, “Devletimizin tüm kurum/kuruluşlarıyla, özel sektörle ve STK’lar ile güç birliği yaparak Bilim Kurulumuzun aldığı kararlar doğrultusunda Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın İçişleri Bakanımızın talimatlarını eksiksiz olarak uygulamaya devam ediyoruz. Kıymetli hemşerilerimden ricam gerekmedikçe evden çıkmayınız; Vefa Sosyal Destek Grubumuz sizlerin ihtiyaçlarını karşılayarak evden çıkmadan ihtiyacınızı en asgari düzeye indirmek için canla başla çalışmaya devam ediyor. Rabbimizin izniyle bu günlerde hızlı bir şekilde tedbirlere uyum sağlayarak atlatılacaktır. Vatandaşlarımıza ‘Evde kal Altınova’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR İLK DAHA
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
KARDELEN’Lİ ÖĞRENCİLER TEMA’LI OLDU
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
EMEKLİLER SADAKA DEĞİL MAAŞ İSTİYOR!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
YALOVA BELEDİYESPOR TÜRKİYE 3.SÜ OLDU

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz