“ULAŞIM HİZMETLERİ MODERNİZE EDİLMEYE DEVAM EDİYOR” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“ULAŞIM HİZMETLERİ MODERNİZE EDİLMEYE DEVAM EDİYOR”
481
03 Ocak 2020 - 8:04

Yalova Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün 2019 yılında faaliyetlerini arttırarak vatandaşlarımızın daha kaliteli bir yaşam standarttı yakalamasının hedeflendiği bildirildi.

Konuyla ilgili Yalova Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman tarafından hayata geçirilen ve ‘Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’, sosyal sorumluluk kategorisinde ödüle layık görülen trafik eğitim parkında eğitimler verildiğine dikkat çekildi. Açıklamada, “Anaokulu ve ilköğretim okulu öğrencilerini kapsayan eğitimlerde öğrencilere trafikte yapılması gerekenler detaylı olarak anlatılıyor. Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü personelleri, trafik polisleri ve öğretmenler eşliğinde öğrencilere, hem araçla hem de yaya olarak trafikte uyması gereken kurallar uygulamalı olarak öğretiliyor. Toplam 1 saat süren eğitimin ardından ise öğrencilere sertifikaları veriliyor. 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında toplam 2 bin 943 öğrenci eğitim gördü. 2019 yılında Sema Sokak ile Gazipaşa Caddesi kesişimin Çözüm Noktası hizmete açıldı. Vatandaşlar şikayet, dilek ve temennilerini açılan çözüm noktasına iletebiliyorlar. Çözüm Noktasında vatandaşlar; Seyyar satıcı şikayeti, yaya bölgesi işgal şikayeti, yaya bölgesi motorlu araç işgal şikayeti, dilenci vb. şikayetler, bisiklet kiralama ile ilgili talepler, tüm zabıta hizmetleri, park bahçe ve temizlik hizmetleri şikayetleri, belediye ile ilgili tüm konularda talep ve şikayetlerini aktarıyorlar” denildi.

Yeni açılan köprü alternatif güzergah oluşturdu

Dere ve Adnan Menderes Mahallesi’ni birbirine bağlayacak araç köprüsünün yönlendirme çalışmaları tamamlandığı belirtilen açıklama şöyle devam etti:

“Araç köprüsü şehir içi başta olmak üzere birçok noktada trafik akışını rahatlattı. Ulaşım Müdürlüğü tarafından alternatif trafik güzergâhında gerekli işaretlemeler yapılarak taşıt ve yaya güvenliği de sağlandı. Bursa ve İzmit yönünden gelen araçlar, Termal, Çınarcık ilçeleri ile kent merkezinin birçok noktasına daha rahat ulaşabiliyorlar. Termal, Çınarcık, Kadıköy yönlerinden gelen araçlar ise; Şehirlerarası Otobüs Terminali, Sanayi, Bursa ve İzmit yönlerine erişimleri hem daha rahat hem de trafik yoğunluğu azaldığından daha kısa sürede varmak istedikleri noktaya ulaşabiliyorlar. Yaya bölgesi ilan edilen alanlarda denetimler yapmak üzere Ulaşım Müdürlüğü’ne bağlı Bisikletli Ulaşım Zabıta uygulaması hizmete girdi. Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, araçlı, motorlu ve gingerlı hizmetlerinin ardından bisikletli olarak 2019 yılında hizmet vermeye başlamış oldu.

Denetimler arttırıldı

Ulaşım Hizmetleri ekiplerimiz, vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarından daha kaliteli hizmet almaları amacıyla denetimler arttırdı. Bu kapsamda 2019 yılında toplam 420 servis aracına, 167 M plakalı minibüslere, 40 adet köy minibüse, 110 köy aracına denetim yapılmıştır. Toplam 737 araca denetim uygulanmıştır.

229 okul servisi güzergah belgesi, 156 personel servisi güzergah belgesi, 134 servis aracı uygunluk belgesi, 604 toptan dağıtım güzergah belgesi verildi. Toplamda 1123 kişi uygunluk ve güzergah belgesi aldı.

Minibüs ve taksi şoförlerine eğitim

Belediyemiz ‘M’ plakalı minibüs ve özel halk otobüslerinde ve ‘T’ plakalı taksilerde şoförlük yapan sürücülere eğitim verildi. Trafik Zabıtası, Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri ve Yalova Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü yetkilileri tarafından 3 gün süren seminerde toplam 300’ün üzerinde şoför, eğitime katıldı.

İhtiyaç duyulan bölgelere Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yeni otobüs durağı konuldu. Vatandaşların talep ve isteklerini kısa sürede yerine getiren müdürlük, 2019 yılı içerisinde 14 mahallede 42 adet otobüs durağını belirlenen noktalara monte etti. Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından olası afetlerde AFAD tarafından daha önce belirlenmiş olan toplanma alanlarının uyarı levhalarını 45 noktaya asıldı. Ekipler, AFAD tarafından belirlenmiş olan toplanma noktalara ait 45 adet uyarı levhası yerlerine monte edildi. 2019 yılı içerisinde ekipler, 14 mahallede toplanma noktalarına uyarı levhalarını yerleştirdi.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALİ MÜFİT GÜRTUNA’DAN BAŞKAN GÜREL’ KUTLAMA ZİYARETİ
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
“Eşe Karşı Kasten Öldürme” SUÇUNDAN YAKALANAN EŞ TUTUKLANDI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÖZEL ÖĞRENCİLERE YALOVA BELEDİYESİ’NDEN DESTEK
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLER İNGİLİZCE DERSLERİNİ BARINAKTA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÜNLÜ ORKESTRA ŞEFİ MANAFZADE’DEN ALTINOVA ÇIKARMASI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz