Semt 77 Yalovaspor-Anadolu Basket mücadelesinde skor tabelası rezaleti yaşandı. Yarım saat geç başlayan mücadele sonuna doğru da yine tabela arızalanınca 10 dakikalık daha ara verildi. Bu nedenle federasyonun kulübe ceza yazdığını ifade eden Semt 77 Yalovaspor Başkanı Orbay Tuna, tabelaları yapan firmanın mutlaka ceza alması gerektiğini söyledi.
31 Ekim 2020 tarihinde Semt 77 Yalovaspor, 90. Yıl Spor Salonu’nda Anadolu Basket’i ağırlamıştı. Temsilcimizin 76-67 kazandığı mücadelede tabela skandalı gerçekleşti. Tabeladaki arıza nedeniyle mücadele yaklaşık yarım saat geç başladı. Mücadelenin son 57 saniyesinde yine tabela bozulunca, yedek skor tabelası getirildi. Bu sırada da mücadeleye 10 dakika ara verildi.
Konuyla ilgili sosyal medyada açıklama yapan Tuna, iki haftadır bu sıkıntının yaşandığına dikkati çekti. Tuna paylaşımında, şu ifadelere yer verdi:
“İki haftadır Yalova Spor Salonunda TABELA REZALETİ yaşıyoruz. Spor İl Müdürlüğü salonu yenileyip, ciddi yatırım yaptı. Bu tabelaları yapan firma mutlaka ceza almalı. Federasyon maalesef kulübe ceza yazıyor.”