“TOPLUMUN EN BÜYÜK DÜŞMANI CEHALET, CEHALETİN DÜŞMANI ÖĞRETMENDİR” – Kent 77 TvKent 77 Tv
“TOPLUMUN EN BÜYÜK DÜŞMANI CEHALET, CEHALETİN DÜŞMANI ÖĞRETMENDİR”
535
24 Kasım 2020 - 8:37
Yalova Valisi Muammer Erol, 24 Kasım Öğretmenler Gününü nedeniyle mesaj yayınladı.
Vali Erol, mesajında şunları kaydetti:
“Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir” diyerek, öğretmenliğin meslekten ziyade kutsal bir sorumluluk olduğunu vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başöğretmen unvanını aldığı ve Millet Mekteplerinin açıldığı bu anlamlı günde yüreğinde taşıdığı sevgiyle geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı yetiştiren tüm öğretmenlerimizi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutluyorum.
Gönlümüzde müstesna bir yere sahip olan öğretmenlerimiz, kendini ifade edebilen, vatan ve millet sevgisi taşıyan, araştırıp sorgulayan, bilgili, ahlaki değerlere sahip nesillerin yetişmesinde önemli bir rol üstlenmektedirler.
Dünyanın en saygın ve kutsal mesleklerinden bir olan öğretmenlik; sabır, emek ve fedakârlık isteyen, meşakkatli, zahmetli bir gönül mesleğidir. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak hedefiyle aydın, ileri görüşlü, kendisiyle ve dünya ile barışık, çevresine duyarlı, değişime ve gelişime açık, yeni nesiller öğretmenlerimizin eseri olacaktır.
Gelecek nesilleri emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz sorumluluk bilinciyle hareket ederek çocuklarımızı; hızla değişen ve dönüşen dünyaya karşı güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çaba gösterdikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928’de ‘Başöğretmen’ sıfatını kabul etmeleri vesilesiyle kutladığımız bu anlamlı günde, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmetle anıyor, fedakâr bir şekilde ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden değerli öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyor bir kez daha sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova Haberleri
“LAİKLİK YOKSA DEMOKRASİ DE YOKTUR!”
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ALTINOVA PROTOKOLÜ BAYRAMLAŞTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
MUSTAFA TUTUK SOSYAL MEDYASINDAN İLK KEZ AÇIKLAMA YAPTI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Hasan Soygüzel yeniden İl Genel Meclis Başkanlığı’na Seçildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz