Potadaki temsilcilerimiz Semt77 Yalovaspor Basketbol ile Yalova VİP Gençlikspor, transferde sıcak saatler yaşıyor.
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’ndeki ekiplerimizden Semt77 Yalovaspor ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz VİP Gençlikspor’da kadroda değişiklik yapıldı. Türkiye Basketbol Ligi’nde Yeşil-Kırmızılı ekiple fazla forma şansı bulamayan Yalovalı oyuncu Furkan Firar Türkiye Basketbol 2. Ligi C Grubunda yer alan Bursa ekibi Geçitspor’a transfer oldu. Yalova Belediyespor altyapısından yetişen, Gaziantep Zirve, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ve Gemlik Basket takımlarının formalarını terleten 1996 doğumlu kısa forvet transferinin gerçekleşmesiyle birlikte yeni takımının formasını giydi. Geçitspor formasıyla ilk maçında Kayserigaz GSK karşı mücadele eden Yalovalı oyuncu 12 sayı, 6 ribaunt, 4 asist ve 2 top çalma ile dikkat çekti.
Gitti Dedeoğlu, geldi Topdemir..
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde play-off hesabı yapan Yalova VİP’te geçtiğimiz hafta Dilek Dedeoğlu ile karşılıklı olarak yollar ayrılmış tecrübeli oyuncu Bursa Büyükşehir Belediyespor’a transfer olmuştu. Kadrosunu güçlendirmek isteyen kadın basketbolundaki ekibimiz 2020-2021 sezonuna ICC Yatırım Sakarya Yükseliş’le başlayan Dilek Topdemir’i kadrosuna kattı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Başakspor, ICC Yatırım Sakarya Yükseliş, Kastamonu Basketbol, Edremit Belediyesi Gürespor, Çankaya Üniversitesi gibi önemli takımlarda oynayan 28 yaşındaki oyuncu VİP formasıyla ilk maçında Menemen Belediyesi Karşıyaka Çarşı Koleji’ne karşı forma giydi. Murat Başman’ın 1 dakika süre verdiği Dilek Topdemir 1 top çalma ve 1 top kaybı yaptı.