TEMA’DAN İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NE ‘ORMAN HAFTASI’ ZİYARETİ – Kent 77 Tv Yalova'nın TelevizyonuKent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

Kent 77 Tv Yalova'nın Televizyonu

TEMA’DAN İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NE ‘ORMAN HAFTASI’ ZİYARETİ
66
24 Mart 2023 - 10:23

TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği 21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle Orman Yangınlarına dikkat çekmek ve çalışmalar hakkında bilgi almak üzere Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirdi.

 

Ziyarette İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı, İtfaiye Amiri Cahit Şeker, Eğitim Şefi Mustafa Öztoprak, Yalova Üniversitesinden Ersel Kılıç ve TEMA gönüllüleri bir araya geldi.

 

21-26 Mart Orman Haftası nedeniyle orman yangınlarına dikkat çekmek ve çalışmalar hakkında bilgi almak üzere İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ettiklerini belirten İl Temsilcisi Arzu Demir ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; “TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak Görüşmede İtfaiye Müdürümüz Sayın Ergül Orakçı, İtfaiye Amirimiz Cahit Şeker, Eğitim Şefimiz Mustafa Öztoprak gerek ülke çapında gerekse şehrimizde orman yangınlarına müdahale çalışmaları ve ekipman ile araç gereç konusunda bizlere tanıtım sunumu gerçekleştirdiler.

Sunum esnasında doğru bildiğimiz yanlışları görme şansımız oldu.

Bizler için oldukça verimli geçen görüşmede TEMA gönüllüsü öğrencilerimizin de bu eğitimi alması gerektiği konusunda mutabakata vararak birlikte bir takvim oluşturduk.

İtfaiye yetkililerimiz genel yangınlar konusunda bizlere müdahale şekilleri ve tekniklerini anlattılar. Türkiye de ilklere imza atan Yalova İtfaiyemizin afetlerde haberleşme konusunda da örnek teşkil ettiğini öğrendik ve bu bizleri çok mutlu etti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünden hareketle; ‘Felaket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lazımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur’ İlkesinden hareket ediyoruz.

Bu vesile ile İtfaiye Müdürlüğümüzde görev yapan tüm personelimize teşekkür eder, görevlerinde başarılar dileriz. Hiçbir gözyaşı yangın söndüremez” dedi.

 

İl Temsilcisi Arzu Demir ziyaret sonunda yanında getirdiği defne fidanlarını İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı ve çalışanlarına hediye etti.

Yazar

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz