TEMA, DEPREM ŞEHİTLERİ ORMANINA FİDAN DİKTİ – Kent 77 TvKent 77 Tv
TEMA, DEPREM ŞEHİTLERİ ORMANINA FİDAN DİKTİ
154
24 Mart 2023 - 9:42

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 6 Şubatta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşların anısını yaşatmak amacıyla 81 ilde oluşturulan ‘6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı’na fidan dikildi.

 

Yalova’da da Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Armutlu ilçesi Keçikaya mevkiinde belirlenen 6 Şubat Deprem Şehitleri Ormanı’na fidan dikildi.

Programa;Yalova Valisi Muammer Erol, Armutlu Kaymakamı Yusuf Melikşah Aydın, Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, Yalova Orman İşletme Müdürü Murat Koçluk, Armutlu Orman Şefi Barış Kotanoğlu’nun yanı sıra, TEMA Vakfı İl Temsilcisi Arzu Demir, TEMA gönüllüleri, Saffet Çam Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri ile Yalova Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Temsilcileri katıldı.

İl Temsilcisi Arzu Demir programla ilgili yaptığı açıklamada “Ormancılık Gününde fidanlarımızı depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için diktik.

6 Şubatta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısını yaşatmak amacıyla oluşturulan hatıra ormanına, Orman İşletme Müdürlüğümüzün organize ettiği fidan dikim etkinliğine TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak biz de gönüllülerimiz ve Öğrencilerimizle birlikte katıldık. Defne fidanlarımızı hep birlikte diktik. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz.

Doğayla ve elleri toprakla buluşan öğrencilerimiz bu etkinlikten çok mutlu ayrıldılar. Bu etkinliğe katılan bireylere birer defne fidanı hediye edildi.

Bu etkinlik için başta Orman İşletme Müdürümüz sayın Murat Koçluk nezdinde emeği geçen müdürlük çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Başkan Kaya’dan tecrübe aktarımı
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’DEN HEMŞİRELERE JEST
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN YELE 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISYLA BİR MESAJ YAYINLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
UMUT GÜÇLÜ’DEN CHP’Lİ BELEDİYELERDE İŞÇİ ÇIKARMALARINA TEPKİ!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM GÜNÜ HEDİYESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz