Türkiye Kadınlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta beşinci hafta maçları oynandı. Bütün takımların galip geldiği grupta kazanamayan tek takım olarak Yeşil-Beyazlı temsilcimiz Esenköyspor dikkat çekti.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Kadınlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta nefesleri kesen heyecan yaşandı. 3 karşılaşmanın oynandığı grupta bir müsabaka ise ileri tarihe ertelendi. Grupta şampiyonluk adaylarından Sivrihisar’ın Nilüfer Belediyesi ile oynaması gereken maç, tehir edildi ve ertelendi. Eskişehir temsilcisi Sivrihisar, 4’te 4 yaparak grupta namağlup zirvede bulunuyor.
Galibiyetsiz tek takım Esenköy..
Bölgesel Lig’de fırtına gibi esen ve namağlup şampiyon olan Esenköyspor’un bu sezon üstündeki karabulutlar dağılmak bilmedi. Yeşil-Beyazlılar, beşinci hafta müsabakaları kapsamında; Yeşilbayramiç ile Çanakkale’de kozlarını paylaştı. Sahadan 3-0 mağlup ayrılan Esenköy, Anadolu Üniversitesi ve Kilimli Belediyesi’nin çekilerek küme düştüğü grupta son sırada bulunuyor. Temsilcimiz, iki ekip de düştüğü için bu sezon prestij mücadelesi veriyor. Oynadığı üçüncü maçını da yenilgiyle bitiren Fikret Uzun’un öğrencileri, 2. Grup’ta kazanamayan tek takım konumunda.
Gölcük ve İnegöl kazandı..
Diğer yandan grubumuzun diğer müsabakaları kapsamında; Gölcük İhsaniye, Ayvalıkgücü Belediyesi deplasmanındaydı. Kocaeli temsilcisi, rakibini 3-0’lık skorla yenmesini bildi. İnegöl Voleybol da Bursa derbisinde Nova Gençlik’i tie-break sonunda 3-2 devirdi.