OCAK SONUNA KADAR ERTELENDİ!
Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF), yapmış olduğu açıklama ile Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig ve Ampute Futbol Süper Lig 1. Etap Müsabakaları ile Türkiye Atletizm Şampiyonası, vakaların artması nedeniyle Ocak ayı sonuna kadar ertelendi.
Dünyayı etkisi altına alan ve son dönemlerde ülkemizde de vaka sayısında artış olan Koronavirüs Pandemisi nedeniyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu, liglerle ilgili önemli bir duyuruda bulundu. Federasyondan yapılan açıklamada, Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nün de (YOSK) yer alacağı Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi, Ampute Futbol Süper Lig 1. Etap Müsabakalarının dışında 2020 Atletizm Şampiyonası, 2021 yılı Ocak ayı sonuna kadar ertelenmiş oldu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı’nın talimatı var..
TBEST’ten liglerin yeniden ertelenmesiyle ilgili açıklanan karar şöyle: “Federasyon olarak duyurularını yapmış olduğumuz ve Aralık ayından itibaren oynatılmasını planladığımız Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Lig ve Ampute Futbol Süper Lig 1. Etap Müsabakaları ile 2020 Türkiye Atletizm Şampiyonası, ülkemizde koronavirüs vaka sayılarının hızlı bir artış göstermesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının söz konusu müsabakalarının yapılmaması konusundaki hassasiyetleri göz önüne alınarak 2021 Ocak ayı sonuna kadar ertelenmiştir. Bu süreçte pandemi süreci takip edilecek olup, salgının seyrine göre gerekli bilgilendirmeler federasyonumuzun resmi kanallarından duyurulacaktır.”