Yalova Ülkü Başkanı Bora Tanaçan, Yalova İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık’ı makamında ziyaret ederek Ülkü Ocakları Genel Merkezinin çocuklara dağıtılmak üzere hazırlattığı kitapları tanıttı.
Yalova Ülkü Ocakları, Genel merkez tarafından bastırılan Kutadgu Bilig, Dede Korkut, Çocuklar İçin Nutuk kitapları ve Bilge Türk dergileri ile çocuklara tarihini öğretmeyi amaçlıyor. Bu kitaplar ve dergiler Yalova’da öğrenim gören öğrencilerimize dağıtılıyor. Bu dağıtım vesilesi ile Yalova İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık’ı makamında ziyaret eden Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Bora Tanaçan, Fındık’a kitap ve dergiler hakkında bilgiler aktardı. Bu kitap ve dergilerin basılış amacının çocuklara tarihini öğretmek, geçmişi ile bağlarını kuvvetlendirmek ve Türklük gurur ve şuurunu kazandırmak olduğunu aktaran Tanaçan, kendisini ağırladığı için İl Emniyet Müdürü Hakan Fındık’a teşekkür etti.
Türk milletinin şanlı bir tarihe sahip olduğunun altını çizen Emniyet Müdürü Fındık ise geleceğe uzanan yolun geçmişini iyi bilen gençlerin sayesinde oluşacağını vurguladı.