Ligde kritik haftalara giren Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nde (YOSK) Asbaşkan Faruk Törü, kalan haftalarla ilgili iddialı açıklamalarda bulundu. En iyi sonuçları alacaklarını kaydeden Törü, Süper Lig’e yükseleceklerini dile getirdi.
DowAksa’nın sponsorluğunda Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden Yalova Ortopedikler Spor Kulübü’nde (YOSK) Asbaşkan Faruk Törü, kalan haftalarda en iyi sonuçları alarak Süper Lig’e çıkacaklarını kaydetti. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun düzenlediği Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden YOSK’ta Asbaşkan Faruk Törü, ilk 3 yarışlarının sürdüğünü dile getirdi. Geride kalan haftada evinde Konya Engelliler Spor Kulübü’nü 76-50 mağlup eden Yeşil-Kırmızılı takımımız, ilk 3 yarışı için iddiasını devam ettirdi.
‘Süper Lig’e yükseleceğiz’..
Son 5 haftasına girilen ligde en iyi sonuçları alacaklarına inandıklarını söyleyen Asbaşkan Faruk Törü, “Ligde kritik haftalara giriyoruz. Son 5 hafta kaldı. Geçtiğimiz hafta Konya’yı farklı mağlup ederek Süper Lig yolunda önemli bir adım attık. Kalan 5 haftada ilk 3 yarışındaki rakiplerimiz; Viaport Pendik Belediyesi Anadolu Yakası ile Antalya BŞB ASAT ile sahamızda oynayacağız. Bu anlamda fikstür avantajımız var. Kritik viraja girdiğimiz ligde sezon sonunda ilk 3 sırada kendimize yer bulup tekrardan Süper Lig’e yükseleceğimize olan inancımız tam. Bütün Yalovalıları evimizde oynayacağımız son 5 maçta tribünde görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.