Yalova Süper Amatör Küme’de ligin ikinci yarısı için geri sayıma geçildi. 19 Ocak’ta start alacak ikinci zorlu maratonda şampiyonluk yarışı için nefesler tutuldu.
2019-2020 futbol sezonu Yalova Süper Amatör Küme’de kıran kırana geçen yarışta ilk raund 29 Aralık 2019 tarihinde oynanan karşılaşmalarla sona ermişti. İlk devreyi 28 puandaki Altınova Belediyepor, zirvede kapatmıştı. 27 puanlı ekiplerden Safranspor ikinci, Çınarcık Belediyespor da üçüncü sırada kendine yer bulmuştu. 25 puana sahip Teşvikiye Belediyespor dördüncü, 22 puanlı Tavşanlı Belediyespor da ilk maratonu beşinci sırada noktalamıştı. 17 puandaki Taşköprüspor, ligin ilk yarısında altıncı sırada yer aldı. 16 puanı olan Yeşilovaspor yedinci, 13 puanlı Altınova temsilcisi Çavuşçiftliği Kültürspor, sekizinci sırada ilk devreyi kapattı. 9 puanlı Hersekspor onuncu, 6 puandaki Sultaniyespor onbirinci, 3 puandaki Çiftlikköy Belediyespor da küme düşme potası olan onikinci sırada kendine yer buldu.
Müthiş maçlarla start alacak..
Diğer yandan Süper Amatör Küme’de ligin ikinci yarısının açılış haftasındaki bütün maçlar, 19 Ocak Pazar günü oynanacak. 2020 yılının açılış haftası mücadeleleri kapsamında; lider Altınova Belediyespor, sahasında derbide Çavuşçiftliği Kültürspor ile kozlarını paylaşacak. Safranspor’un evinde Teşvikiye Belediyespor ile karşılaşacağı 12. haftada Çınarcık Belediyespor, Hersek deplasmanına çıkacak. Taşköprüspor, 12. haftada seyircisi önünde Tavşanlı Belediyespor’u ağırlayacak. Sultaniyespor da sahasında Yeşilovaspor’u konuk edecek. Akköyspor’un ligden ihraç edilmesi nedeniyle küme düşme potasındaki Çiftlikköy Belediyespor, 12. haftada oynamadan 3 puanı hanesine ekleyecek.