Sugören Gençlerbirliği, ligin 15. haftasında konuk olduğu Anadoluspor’u 4-0 gibi farklı skorla geçerek 3 puanı hanesine yazdırdı.
Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nun 15. hafta maçında Anadoluspor ile Sugören Gençlerbirliği, Kadıköy sahasında kozlarını paylaştı. İlk yarısı çekişmeli geçen müsabakanın ikinci devresinde üst üste goller bulan Sugören ekibi, 90 dakikayı 4-0 galip kapattı. Kümede tutunma mücadelesindeki rakibine karşı ilk yarıda kontrollü oyun sergileyen Sugören Gençlerbirliği, ikinci 45 dakikada 3 puana uzanan golleri elde etti.
25 dakika yetti..
Müsabakaya iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde taraflar, gol için birbirlerinin kalelerine yüklendiler. Karşılaşmanın ilk 45 dakikasında gol sesi çıkmadı ve devre arasına golsüz eşitlikle girildi. 0-0 biten ilk devrenin ardından ikinci yarıya iyi giriş yapan Sugören Gençlerbirliği, 65’te Ömer Bal’ın golüyle 1-0 öne geçti. Golden sonra ataklarını sıklaştıran konuk takım, 78’de Ömer Bal ile durumu 2-0 yaptı. 89’da Gökhan Caner ve 90. dakikada da Muharrem Akdeniz’in sahne almasıyla Sugören temsilcisi, sahadan 4-0 galip ayrıldı.
Saha: Kadıköy Sahası
Hakemler: Serdar İla xxx, Enes Berkay Ülker xxx, Ali Nihat Umut Polat xxx
Anadoluspor: Melih Bozan xx, Murat Seyitoğlu xx, Bahadır Yıldız xx, Necmi Yıldız xx, Yusuf Apak xx, Hasan Eren xx, Ertan Artan xx, Süheyl Demir xx, Berk Baştürk xx, Ferhat Akkaya xx, Emre Öztürk xx
Sugören Gençlerbirliği: Fırat Güleryüz xxx, Yasin Kolpar xxx, Berk Eben xxx, Cengiz Dağ xxx, Gökhan Caner xxx, Kerem Kartal xxx, Muharrem Akdeniz xxx, Sabri Mustafa Özsoy xxx, Emin Gökhan Baykır xxx, Ömer Bal xxx, Uğur Berk Fırat xxx
Goller: Dk.65 ve 78 Ömer Bal, Dk.89 Gökhan Caner, Dk. 90 Muharrem Akdeniz(Sugören Gençlerbirliği)
Sarı kartlar: Murat Seyitoğlu, Berk Baştürk, Necmi Yıldız(Anadoluspor), Gökhan Caner, Ömer Bal, Uğur Berk Fırat, Berk Eben(Sugören Gençlerbirliği).