Subaşılı İlayda Çin, Antalya Kemer’de düzenlenen Uluslararası Zafer Kupasında 69 Kg. U-17 kategorisinde Avrupa Güreş Şampiyonu oldu.
16-20 Şubat tarihlerinde Afyon Necmettin Erbakan Spor Salonu’nda düzenlenen Buse Tosun Türkiye Güreş Şampiyonası’nda U-17 kategorisi 69 kg’da Türkiye şampiyon olan ve aynı şampiyonada da U-20 kategorisinde 2. olan Subaşı’nın gururu İlayda Çin’den yeni bir şampiyonluk haberi daha geldi.
Antalya Kemer’de düzenlenen Uluslararası Zafer Kupasında büyük başarı elde eden İlayda Çin, 69 Kg’da U-17 kategorisinde Avrupa Güreş Şampiyonu olarak Subaşı halkını gururlandırdı.
Sosyal medya hesabından başarılı sporcu İlayda’yı kutlayan, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay yaptığı açıklama; “Subaşımızın başarılı sporculardan İlayda Çin’den güzel haber geldi. Değerli dostum Erol Çin’in kızı İlayda Çin 16-20 Şubat tarihlerinde Afyon Necmettin Erbakan Spor Salonu’nda düzenlenen Buse Tosun Türkiye Güreş Şampiyonası’nda U-17 kategorisi 69 kg’da Türkiye şampiyonu olmuştu. Aynı şampiyonada da U-20 kategorisinde 2.olan kızımız daha sonra Antalya Kemer’de düzenlenen Uluslararası Zafer Kupasında 69 Kg’da U-17 kategorisinde Avrupa Güreş Şampiyonu oldu. 15 Mart Cuma günü U-20 kategorisinde mindere çıkacak olan kızımız İlayda Çin’e başarılar dilerim. Bütün Subaşı’nın yüreği seninle çarpacak kızım.” Dedi.