Subaşıspor, ligin 10. hafta maçında konuk olduğu Çotanaklarspor’u tek golle geçerek şampiyonluk yarışındaki rakibine yara aldırdı.
Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nun 10. haftasında şampiyonluk mücadelesi veren Yalova Çotanaklarspor ile Subaşıspor kozlarını paylaştı. Çiftlikköy İlçe Stadyumu’nda oynanan ve çekişmeli geçen müsabakada gülen taraf, 1-0’lık skorla Subaşıspor oldu. Kıran kırana geçen maça iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen bölümlerde taraflar, gol için birbirlerinin kalelerine yüklendiler. Karşılaşmanın ilk 45 dakikasında gol sesi çıkmadı ve devre arasına golsüz eşitlikle gidildi. Golsüz biten ilk yarının ardından ikinci devreye çok iyi başlangıç yapan Subaşıspor, 46. dakikada Çevik Çağrı Şanlı’nın kaydettiği golle 1-0 öne geçti. Kalesinde gördüğü gole reaksiyon göstermek isteyen Çotanaklarspor’un ataklarından sonuç çıkmadı. Skor avantajını maç sonuna kadar koruyan Subaşıspor, zorlu kapışmadan 1-0’lık galibiyet ve 3 puanla ayrıldı.
Saha: Çiftlikköy İlçe Stadyumu
Hakemler: Abdullah Çalar xxx, Furkan Yaman xxx, Melih Tan xxx
Yalova Çotanaklarspor: Kadir Aktürk xx, Nurlan Ahmedov xx, Kamuran Artan xx, Ercan Bulut xx, Murat Yalçınkaya xx, Neşat Tetik xx, Enes Üçtepe xx, Abdulsamet Göksun xx, Barış Oruç xx, Özgür Kaymaz xx, Özcan Güven xx
Subaşıspor: Özcan Cengiz xxx, Harun Çelik xxx, Sezer Gökçe xxx, Salih Cengiz xxx, Eşref Gültoplar xxx, Melih Arslansan xxx, Tolunay Alemdar xxx, Oğuzhan Sarıgül xxx, Muhammed Ali Erdem xxx, Çevik Çağrı Şanlı xxx, Uğur Teke xxx
Goller: Dk. 46 Çevik Çağrı Şanlı(Subaşıspor).