Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nda 14. hafta maçları, geçtiğimiz hafta sonu oynandı. Lider Subaşıspor, Sugören Gençlerbirliği’ne yenilerek zirvede yara aldı.
2019-2020 futbol sezonu Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nun 14. haftası, geçtiğimiz hafta sonu yapıldı. Kıran kırana geçen maçlarda futbolseverler, birbirinden güzek karşılaşmalara tanıklık etti. Grupta zirvede buluan Subaşıspor, Sugören Gençlerbirliği’ne konuk oldu. Çekişmeli geçen maçı Sugören temsilcisi, 2-1’lik skorla kazandı. Bu sonuçla Sugören Gençlerbirliği, 23 puanla dördüncü sırada haftayı tamamladı. 30 puandaki Subaşıspor ise bu yenilgiye rağmen zirvedeki yerini korudu. Zirve takibindeki Çotanaklarspor, 14. haftayı dinlenerek geçirdi. Yeşil-Beyazlılar, 26 puanla ikinci sırada bulunuyor. Haftanın en gollü mücadelesinde Fıstıklı Gençlik, deplasmanda Esnafspor ile karşı karşıya geldi. Armutlu temsilcisi, 90 dakikayı 6-3 önde kapattı. Bu galibiyetle Yeşil-Beyazlılar, 25 puanla üçüncü sırada kendine yer buldu. 18 puandaki Esnafspor da 5. sırada haftaya nokta koydu. Çalıca Gençlik’in küme düşen 1877 Üvezpınarspor karşısında 3-0 hükmen galip sayıldığı haftada Çınarcık temsilcisi, 9 puan ve averajla 8. sırada yer aldı. Haftanın bir diğer mücadelesinde Gökçederespor, evinde Anadoluspor’u 4-1 ile geçti. Termal ekibi bu sonuçla 17 puana yükselip 6. sırada haftayı noktaladı.