Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonu A Grubu’nda Subaşıspor, son haftada evinde Fıstıklı Gençlik’i 2-1 mağlup ederek Süper Amatör Küme’ye yükselen son takım oldu.
2019-2020 futbol sezonu Yalova 1. Amatör Küme Kürşat Özpolat sezonunda ikinci şampiyon da belli oldu. Daha önce B Grubu’nda Acarspor, mutlu sona ulaşarak Süper Amatör Küme bileti kapmıştı. A Grubu’nda da geçtiğimiz hafta sonu yapılan müsabakaların ardından Subaşıspor, şampiyonluk ipini göğüsleyerek üst lige yükselmiş oldu.
Süper Amatör Küme, 90+3’te geldi..
Ligin A Grubu’nda son hafta müsabakaları kapsamında; Subaşıspor ile Fıstıklı Gençlik, Tavşanlı Atatürk Stadyumu’nda karşı karşıya geldi. Zorlu 90 dakikada Altınova temsilcisi Subaşıspor, 90+3’te gelen golle Süper Amatör Küme biletini kaptı. Maça iyi başlayan Fıstıklı Gençlik, 38. dakikada Hasan Kocaosmanoğlu’nun golüyle 1-0 öne geçti. Bu gol aynı zamanda ilk yarının skorunu belirledi. İkinci devreye iyi giriş yapan ev sahibi Subaşıspor, 60. dakikada Yusuf Baykan’ın golüyle 1-1’i yakaladı. 90+3’te bir kez daha sahne alan Yusuf, kendisinin ve takımının ikinci golüne imza atarak Subaşıspor’un sahadan 2-1 galip ayrılmasını sağladı. Bu sonuçla Altınova ekibi, grubu zirvede kapayıp hem şampiyon oldu hem de Süper Amatör Küme’ye adını yazdırdı.
Saha: Tavşanlı Atatürk Stadyumu
Hakemler: Serdar İla xxx, Furkan Yaman xxx, Batuhan Akkuş xxx
Subaşıspor: Özcan Cengiz xxx, Salih Cengiz xxx, Eşref Gültoplar xxx, Harun Çelik xxx, Berk Arpapay xxx, Halil İbrahim Argün xxx, Oğuzhan Sarıgül xxx, Muhammed Ali Erdem xxx(Dk.73 Ali Öztürk xx), Yusuf Baykan xxx, Uğur Teke xxx, Çevik Çağrı Şanlı xxx
Fıstıklı Gençlik: Uğur Davulcu xx, Aykut Takta xx, Adem Uzun xx, Burak Can Aşveren xx, Ersel Hastürk xx, Gökmen Vatansever xx, Zülküf Aydın xx, Hasan Polat xx, Hüseyin Polat xx, Hasan Kocaosmanoğlu xx, Engin Eroğlu xx
Goller: Dk.60 ve 90+3 Yusuf Baykan(Subaşıspor), Dk.38 Hasan Kocaosmanoğlu(Fıstıklı Gençlik).