Memur Sen tarafından İdlib’de şehit olan askerlerimiz için yürüyüş gerçekleştirildi.
Ellerinde Türk-Bayrakları ve Türk askerini destekleyici pankartlar alan grup, yürüyüşüne Gazipaşa Caddesi’nden başladı. Cadde boyunca süren yürüyüşte grup sloganlar atarak şehitleri andı, ve Türk askerinin yanında olduğunu vurguladı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren yürüyüş sonrasında basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını okuyan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Başkanı Ahmet Kotcioğlu, Suriye Rejimini sivillere saldırıları konusunda kınadı. Kotcioğlu, her zaman Türk askerinin yanında olduklarını ifade etti. Daha sonra şehitler için Diyanet Sen İl Başkanı Şuayip Akgün tarafından dua okundu.