Tüm dünyada etkisini gösteren ve ülkemizde de vakalarına rastlanan Koronavirüsü nedeniyle liglere verilen ara en çok Yalovaspor’a yaradı. Yeşil-Kırmızılı takımımızda sakatlığı bulunan 5 oyuncumuzdan 4’ü, Mayıs ayında kaldığı yerden devam etmesi konuşulan lige kadar düzelebileceği öğrenildi.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta şampiyonluğa koşan ve en yakın rakibi Çiğli’nin 5 puan önünde son 4 haftaya lider giren Yalovaspor’da yaşanan sakatlıklar can sıkıyordu. Sezon başından beri henüz forma giyemeyen ancak takımla birlikte antrenmanlara başlayan Uğur Kapısız’un dışında; adalesinde sorun olan Suat Avcı, Alperen Topçular ile Atlasspor müsabakasında sakatlanan Coşkun Akyil, İlimtepe müsabakasında da yine sakatlanarak sahayı terk eden ve sezonu kapadığı belirtilen Emin Akyıldız’ın takımda görev alamayacak olması, teknik heyeti kara kara düşündürüyordu.
Lige verilen ara sakatlara yaradı..
Diğer Yalovaspor’daki sakatların durumu, lige ara verilmesi nedeniyle moralleri biraz olsun düzeltti. Mayıs ayı içerisinde başlatılacağı konuşulan liglere kadar Coşkun Akyil, Alperen Topçular, Suat Avcı ve Uğur Kapısız artık tamamen oynayabilecek duruma gelecek. Sadece sezonu kapayan Emin Akyıldız, Yeşil-Kırmızılı formayı giyemeyecek. Eğer liglere ara verilmeseydi Yalovaspor, geçtiğimiz Pazar günü sahasında seyircisiz müsabakada Gebzespor ile kozlarını paylaşacaktı. Bu maçta ekibimizde Emin Akyıldız’ın dışındaki 4 oyuncu daha görev yapamayacaktı. Ancak liglere verilen arada Yalovaspor’daki sakatların durumunun Mayıs ayına kadar düzelecek olması, temsilcimizde moral etkisi oluşturdu. Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglere kaldığı yerden ne zaman devam edileceğiyle ilgili kararını önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor.