Ligin 12. haftasında İzmir deplasmanında Bucaspor’u 2-0 mağlup ederek zirveyle arasındaki puan farkını kapayan Yalovaspor’da teknik direktör Aytaç Yaka, karşılaşmayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Genç çalıştırıcı, sabırla galip gelmeyi bekledikleri müsabakanın ikinci yarısındaki gollerle 3 puana uzandıklarını dile getirdi.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig 10. Grup’ta şampiyonluk kovalayan Yalovaspor, lider Çiğli’nin yenildiği haftada Bucaspor’u 2-0’la geçerek hem zirveyle arasındaki puan farkını kapadı hem de şampiyonluk yarışında önemli bir avantaj yakaladı. Çiğli Belediyespor’un Gebzespor’a deplasmanda 1-0 mağlup olduğu haftada Yeşil-Kırmızılı ekibimiz, İzmir’de Bucaspor’u 2-0 devirdi ve 3 puanı hanesine ekledi. Böylece temsilcimiz, 29 puana çıktı ve aynı puandaki Çiğli’nin ardından averajla ikinci sırada yer aldı.
‘Sabırla galip gelmeyi bekledik’..
Zorlu geçen müsabakada Bucaspor’u 2-0 yenen Yalovaspor’da teknik direktör Aytaç Yaka, maçla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Başarılı teknik adam, “Maçın zor geçeceğini biliyorduk. Grubun son sıralarında bulunan rakibimizin kötü bir ekip olduğu anlamına gelmiyor. Eksiklerimizin olduğu bu müsabakada yine sabırla galip gelmeyi bekledik. İkinci yarıya golle başladık ve bizim için moral oldu. Bunun ardından kalemize yüklenmeye başladılar. Rakibimize karşı kontrataktan ikinci golü bulduk ve 3 puanı alarak zirveyle aramızdaki puan farkını kapadık. Suat Avcı’nın kırmızı kart görerek cezalı duruma düşmesine üzüldük. İlk yarının son haftasında evimizde Küçükyalı Yelkenspor ile yine önemli bir maça çıkacağız. Bu karşılaşmayı da kazanarak ilk yarıyı en iyi şekilde ve liderlikle kapatmak istiyoruz. Böylece devre arasına moralli çıkıp ikinci yarı için de büyük avantaj sağlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.