RUS TURİST ACENTELERİ TERMAL'DE AĞIRLANDI – Kent 77 TvKent 77 Tv
RUS TURİST ACENTELERİ TERMAL’DE AĞIRLANDI
871
10 Mart 2020 - 11:32

Türkiye’ye en fazla turist gönderen Rusya’nın alternatif turizm destinasyonu arayışına Yalova çözüm oldu. Rusya’nın en büyük tur operatörü NTK Intourist ve 45 büyük Rus seyahat acentesine Yalova Termal tanıtıldı.
Yalova Turizm Ürünlerinin Oluşturulması ve Tanıtılması projesi kapsamında İstantour ve Global Branding London firmaları aracılığı ile gerçekleştirilen Rus acente infosu Termal ilçesinde gerçekleştirildi.
Termal Belediye Başkanı H.Sinan Acar ile Yalova İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Hayrettin Ebrem’ in de yer aldığı heyet, Rus seyahat acentesi yetkililerini Termal Kaplıcalarında ağırladı. Misafirlere Termal’ e özgü hediyeleri takdim eden Termal Belediye Başkanı H.Sinan Acar, daha sonra misafirler ile Termal Kaplıcalarını gezerek kendilerine Termal ile ilgili bilgiler verdi.
Gezinin ardından Rus acenteler adına açıklama yapan NTK Intourist’in İstanbul Official Partneri Kadir Baydur, “Ruslar için Termal ve SPA çok önemli. Tatile çıkabilen her Rus yılda bir defa muhakkak Termal Kaplıcalara gider. Ruslar genelde Rusya içindeki kaplıcaları tercih eder. Fakat turizm danışmanı Dr. Metin Çelik bizlere Yalova’nın tur programlarını getirdi. Ve gördük ki, burada kaplıcanın haricinde Rusların dikkatini çekecek daha birçok güzel turizm aktivitesi var. Bizler de Yalova’nın tur programlarını Rus pazarına satmaya karar verdik. Bugün de Rusya’da Türkiye’yi satan en etkin acentelerden 45 tanesini Yalova’ya getirdik.” dedi.Önümüzdeki aylarda İstanbul’a gelen Rus turistlere yönelik günübirlik ve iki günlük tur satışlarına da başlayacaklarını ifade eden Baydur, “Yalova’nın yeni ürünlerini bize tanıtan Termal Belediyesi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerine de teşekkür ederiz” dedi.Öte yandan Belediye Başkanımız H.Sinan Acar, “amacımız Termal’ imizin popülerliğini daha da arttırarak, dünyada en çok ziyaret edilen kaplıca tesisleri seviyesine ulaştırmaktır. Bu sebeple, gelen misafirlerimize buranın sadece kaplıca tesisi olmadığını aynı zamanda doğal bir cazibesi olduğunu anlatarak bölgemizde yetişen ürünlerimizi de hediye ettik. Umarım en kısa zamanda turizmimizde gözle görülür bir artış olacaktır”dedi.

Yazar

GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
Başkan Kaya’dan tecrübe aktarımı
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN GÜREL’DEN HEMŞİRELERE JEST
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
BAŞKAN YELE 19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISYLA BİR MESAJ YAYINLADI
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
UMUT GÜÇLÜ’DEN CHP’Lİ BELEDİYELERDE İŞÇİ ÇIKARMALARINA TEPKİ!
GÜNDEMKent77 Tv HaberSİYASETYalova HaberleriYEREL HABERLER
ÇİFTLİKKÖYLÜ ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM GÜNÜ HEDİYESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

WhatsApp
Kent77 WhatsApp Hattı
Kent77 Tv & Dijital Platform
Haber, İhbar, Mesaj ve Bilgi Hattına Hoş geldiniz