Yalovaspor Başkanı Onay Tuna, takımın 3. Lig’e çıkması yönündeki kararın açıklamasını beklediklerini söyledi.
Tuna, Kent 77 TV ekranlarında yayınlanan Spor Arena Programı’nda Onur Erdik’in konuğu oldu. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Bölgesel Amatör Liglerdeki lider takımların 3. Lig’e çıktığı yönündeki haberleri değerlendiren Tuna, şunları kaydetti: “Yalova, sosyal medyada yıkıldı. Henüz resmi bir açıklama yok. Bugün federasyon bir araya geldi. Orada görüşülen konular oldu. Toplantı sonrasında basına sızan bir haber oldu. BAL için grup liderlerinin 3. Lige çıkacağı yönünde önerge geldiği ve bunun kabul edileceği konuşuldu. Bu spor basınında da sosyal medyada da yer aldı. Fakat beni yine de tedbirli olmak zorundayım. Bize gelen resmi bir açıklama yok. Salı günü geleceği söylendi. Geldiği gibi bunu biz Yalovaspor taraftarıyla paylaşırız. Gönül ister ki bu akşam hep beraber sevinelim.”
KARARIN ÇIKACAĞI YÖNÜNDE BEKLENTİLER BÜYÜK
Kararın çıkacağı yönünde beklentileri olduğunu ifade eden Tuna, “Benim kişisel kanaatim, yaptığım telefon görüşmeleri sonucu, böyle bir kararın çıkacağı yönünde beklentiler çok büyük. Bu konu üzerin tartışılıp, konuşulmuş. Bunsan sonra bize sadece resmi açıklamanın gelmesini sabırla beklemek yakışır” diye konuştu.
BİRİNCİ SIRADAKİ TAKIMLAR İÇİN İZLENECEK YOL BELLİ
BAL’daki lider takımlarla ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını ikincilerle ilgili formül bulunamaya çalışıldığını sözlerine ekleyen Tuna, şöyle devam etti:
“Birinci sıradaki takımlar için izlenecek yol belli. Bu saatten sonra amatör liglerin başlayacağı kanaatinde değilim. Profesyonel ligler başlatacaklardır, en azından Süper Lig oynanacaktır. Alt liglerde de play-offlar onanacaktır. Birincilerin durumu bana göre net. Burada tartışılacak konu ikinci sıradakilerin durumu ne olacak. Sonuçta biz 5 puanla öne olabiliriz ama matematiksel olarak şampiyonluğumuz garanti değil. Diğer gruplarda birer puan farklı ikinci sırada olan takımlar var. İki ihtimal üzerine konuşuluyor. Bize gelen duyumlar bu şekilde. Ya dördüncü lig kurulacak, BAL ile 3. Lig arasında. İkinci sıradaki takımları oraya alacaklar. Ya da puanlama olarak en iyi 6 tane ligin 2’ncisini 3 Lig’e çıkarma durumu olabilir. Bunlar ihtimaller, resmi bir açıklama yok.”