Acarspor Basketbol Takımı, Yalova’da gerçekleştirilen Büyük Erkekler Mahalli Ligi’nde tüm rakiplerini geride bırakarak şampiyonluk ipini göğüsledi.
Türkiye Baskerbol Federasyonu Yalova İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Büyük Erkekler Mahalli Ligi heyecanı, 8 Aralık-2 Şubat tarihleri arasında Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Büyük Erkekler Mahalli Ligi’nde B Grubu’nda mücadele eden Acarspor; Gençlik Merkezi (A) ve Halk Eğitim Merkezi (B) takımlarını çift devreli lig usulüne göre yapılan organizasyonda yenerek 4’te 4 galibiyetle final grubuna adını yazdırdı. Final grubunda Halk Eğitim Merkezi (A), Yalova Belediyespor ve Gençlik Merkezi (A) gibi takımlarla yarışan Sarı-Lacivertliler, 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile averak farkını elinde bulundurarak şampiyon oldu.
‘Takımımızı tebrik ederim’..
Futbolda olduğu gibi basketbolda da fırtına gibi esen Acarspor Basketbol Takımı’nı tebrik eden Sarı-Lacivertlilerin Başkanı Ömür Bayar, “Gruptan namağlup çıkan ve final grubunu da tek yenilgiyle zirvede kapayan Acarspor Büyük Erkek Basketbol Takımı’mız, şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Özverili bir sezon geçiren takımımızda çok iyi bir arkadaşlık ortamı vardı. Saha içerisidne yüksek enerji ve tempoyla rakiplerine karşı mücadele eden Acarspor; Alkan Atakan, Ferhat Gözlü, Ercan Tepecik, Mustafa Toprakçı, Çağrı Yalçın, Volkan Karpuz, Bilal Atamer, Cem Çelikyürek, Erdem Selçuk ve hem koç hem oyuncu Sinan Yılmaz ile büyük başarı yakalamıştır. Takımımızı tebrik ederim. Futbolun yanısıra; diğer branşlarda da Acarspor olarak iddialıyız” şeklinde konuştu.