Semt77 Yalovaspor ile VİP Gençlikspor’un da yer aldığı Türkiye Erkekler ve Kadınlar Basketbol Ligi’nde zorlu haftaya giriliyor.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği Erkekler Basketbol Ligi’nde play-off mücadelesi veren Semt77 Yalovaspor Basketbol, ilk yarının son haftasında 11 Ocak Cumartesi günü Muğla’da Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ile karşılaşacak. İlk 9 yarışından kopmak istemeyen Yeşil-Kırmızılı takımımız, şampiyonluğun en güçlü adayı konumundaki Fethiye’ye karşı deplasmanda sürpriz yapmak istiyor. Muğla’da oynanacak maç öncesinde temsilcimiz, 20 puanla 12. sırada. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor ise 25 puanla liderlik koltuğunda oturuyor.
VİP, lideri ağırlıyor..
Diğer yandan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki temsilcimiz Yalova VİP Gençlikspor, ikinci devrenin ilk haftası olan 16. haftada liderlik koltuğunda oturan İstanbul ekibi Emlak Konut’u ağırlayacak. Ligde zor günler geçiren ve kümede kalma savaşı veren perilerimiz, 11 Ocak Cumartesi günü seyircisi önünde Emlak Konut’u misafir edecek. Bu maç öncesinde VİP, 18 puan ve averajla 15. sırada bulunuyor. 27 puandaki Emlak Konut da averajla zirvede yer alıyor.