Yalova takımlarının da yer aldığı Türkiye basketbol liglerinde geçtiğimiz hafta sonunda temsilcilerimiz, rakiplerine boyun eğerek kötü bir haftayı geride bıraktı.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun düzenlediği basketbol liglerinde mücadele eden Semt77 Yalovaspor Basketbol ve Yalova VİP Gençlikspor, geçen haftayı moralsiz kapadı. Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde play-off savaşı veren Semt77 Yalovaspor Basketbol, Ankara’da hiç ummadığı bir yenilgi aldı. Yeşil-Kırmızılı takımımız, lig sonuncusu Anadolu Basket’e 73-61’lik skorla mağlup olmaktan kurtulamadı ve ilk 9 yolunda ağır yara aldı. Bu sonuçla Semt77 Yalovaspor, 24 puanla 12. sırada kaldı. Bu Yenilgiye rağmen temsilcimizin 9. sırayla arasında 2 galibiyetlik bir fark bulunuyor.
Periler evinde mağlup..
Diğer yandan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde kümede kalmaya çalışan VİP Gençlikspor, evinde şok yenilgi aldı. Perilerimiz, kümede tutunma yolundaki hedef maçlarından olan Bilge Hastanesi Sakarya Yükseliş müsabakasını 94-69’luk farklı skorla kaybetti. Bu mağlubiyetle VİP, 23 puan ve averajla 15. sırada haftayı noktaladı. Böylece Türkiye basketbol liglerindeki iki Yalova takımı da geçtiğimiz haftayı mağlubiyetle bitirip taraftarlarını üzdü.