Tarihinde ilk kez play-off bileti kapan ve 1. Lig’e yükselme şansı yakalayan Çiftlikköy Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, Denizli’de yapılacak play-off yarı final müsabakaları için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Türkiye Voleybol Federasyonu’nun düzenlediği Kadınlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta sezonu Sakarya Voleybol’un ardından ikinci sırada bitiren ve play-off biletini alan Çiftlikköy Belediyespor’da gözler, Denizli’de düzenlenecen play-off yarı final maçlarına çevrildi. Nefes keen yarış sonunda tarihi başarı elde eden ve ligi ikinci sırada noktalayan Mihrican Deviren yönetimindeki Çiftlikköy, Sakarya Voleybol ile birlikte adını play-off turuna yazdırdı.
16 takım belli oldu..
Diğer yandan normal sezonda 8 grupta mücadele eden takımlar arasında play-off’a yükselen 16 takım belli oldu. 1. Grup’ta Vakıfbank ve Fenerbahçe, 2. Grup’ta Sakarya Voleybol ve Çiftlikköy Belediyespor, 3. Grup’ta Gelişim Koleji ve İzmirspor, 4. Grup’ta Numune Gençlik ve Kalecik Belediyespor Mektebi, 5. Grup’ta Ereğli Gençlik Merkezi ve Antalya Açı Koleji, 6. Grup’ta Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlikspor ve Antakya Belediyesi, 7. Grup’ta Ordu Çamlıkspor ve Çorum Voleybol ile 8. Grup’ta Cizre Belediyesi ve Van BŞB Gençlikspor, sezonu ilk iki sırada bitirip play-off’a adını yazdırdı.
Rakiplerimiz netleşti..
Bu arada Çiftlikköy Belediyespor’un Denizli grubunda oynayacağı play-off yarı final maçlarındaki rakipleri de netlik kazandı. 4-6 Mart tarihleri arasında Denizli Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu’nda oynanacak yarı final müsabakaları kapsamındaki ilk maçında Kırmızı-Siyahlılar, 6. Grup lideri Kayseri OSB Teknik Koleji Gençlikspor ile karşılaşacak. İkinci günde ise temsilcimiz, 3. Grup lideri İzmir temsilcisi Gelişim Koleji ile kozlarını paylaşacak. Gruplardaki son maçında Çiftlikköy, 7. Grup ikincisi Çorum Voleybol ile oynayacak. Mihrican Deviren’in öğrencileri play-off yarı final serisinde ilk ikide kendine yer bulduğu takdirde Isparta’da gerçekleştirilecek final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.