Semt77 Yalovaspor Basketbol, ligin 20. haftasında seyircisi önünde Bornova Belediyespor ile karşılaştı. Yeşil-Kırmızılı takımımız, rakibini 65-55’lik skorla geçerek play-off yolunda önemli adım atmış oldu.
Türkiye Erkekler Basketbol Ligi’nde ilk 9 mücadelesi veren Semt77 Yalovaspor, sezonun en kritik sınavlarından birine çıktı. Play-off yarışındaki rakiplerinden Bornova Belediyespor ile kozlarını paylaşan Yeşil-Kırmızılı takımımız, parkeden 10 sayı farkla 65-55 üstün ayrılmasını bildi.
İlk yarıda avantaj sağladık..
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan mücadeleyi AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Umut Güçlü, Yalovaspor Kulübü Başkanı Onay Tuna, Semt77 Yalovaspor Basketbol Başkanı Orbay Tuna ve çok sayıda taraftar takip etti. Müsabakaya iki takım da karşılıklı sayılarla başlarken; ilk çeyrek 19-19’luk eşitlikle geçildi. İkinci periyotta hücumda etkili olan Yeşil-Kırmızılı takımımız, 22-12’lik skorla devre arasına 41-31 üstün girdi.
Savunmalar ön plandaydı..
Müsabakanın ikinci yarısında iki takımın savunması ön plandaydı. Özellikle üçüncü periyotta taraflar sayı üretmekte zorlanırken; bu 10 dakikayı konuk ekip 13-9 üstün kapamasına rağmen Semt77 Yalovaspor, son periyota 50-44’lük avantajla girdi. Maçın dördüncü çeyreğini 15-11 almasını bilen Yeşil-Kırmızılı takımımız, parkeden 10 sayı farkla 65-55 galip ayrıldı. Bu sonuçla Semt77 Yalovaspor Basketbol, bu sezonki 9. galibiyetini elde ederek 29 puan ve averajla 12. sırada haftayı bitirip play-off potasıyla arasındaki farkı da 1 galibiyete indirdi.