Çiftlikköy Belediyespor Bayan Voleybol Takımı, ligin 17. haftasında evinde İnegöl Voleybol ile karşı karşıya geldi. Kırmızı-Siyahlılar, rakibini 3-0’lık net skorla geçerek play-off yolunda çok büyük avantaj ele geçirdi.
Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Lig 2. Grup’ta ilk iki mücadelesi veren Çiftlikköy Belediyespor, 17. hafta müsabakaları kapsamında; seyircisi önünde İnegöl Voleybol ile kozlarını paylaştı. Baştan sona üstün oyun sergilediği müsabakada Kırmızı-Siyahlılar, fileden 3-0 galip ayrılmasını bildi.
Üç seti de rahat kaznadık..
Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya etkili giriş yapan Çiftlikköy Belediyespor, ilk sette rakibine 25-15’lik üstünlük kurdu. Mihrican Deviren’in talebeleri, ikinci sette neredeyse hiç zorlanmadı ve antrenman havasında geçen bu seti 25-10 alıp setlerde durumu 2-0’a getirdi. Mücadelenin üçüncü ve son setinde de 25-16 önde olan Kırmızı-Siyahlı takımımız, fileden 3-0 galip ayrıldı. Bu sonuçla Çiftlikköy, 34 puanla ikinci sıradaki yerini koruyup kalan üç maçı için play-off yolunda büyük avantaj yakaladı.
Nilüfer mağlup, Manisa galip..
Öte yandan Çiftlikköy’ün play-off yolundaki rakiplerinden Nilüfer Belediyesi, evinde Sakarya Voleybol’a 3-0 boyun eğdi. Böylece Bursa temsilcisi 30 puanla 4. sıraya geriledi ve büyük ölçüde play-off yarışına havlu attı. İlk iki yolundaki bir diğer rakibimiz Manisa Ata Okul Spor ise Çanakkale’de Biga Çiçeklidede’yi 3-0’lık rahat skorla mağlup etti. Manisa temsilcisi, 32 puanla üçüncü sıraya yerleşti.
Sıradaki rakip Manisa Ata Okul Spor..
Bu arada Çiftlikköy Belediyespor, ligin 18. haftasında çok önemli karşılaşmaya çıkacak. Kırmızı-Siyahlılar, ilk iki yolundaki en büyük sınavında Manisa Ata Okul Spor’u evinde ağırlayacak. Seyircisinin önünde temsilcimiz, rakibini yendiği takdirde play-off kapısını ardına kadar aralamış olacak.