Kümede tutunma mücadelesi veren Yalova VİP Gençlikspor, sahasında Bilge Hastanesi Sakarya Yükseliş ile oynayacağı maçı kazanarak çıkışa geçmek istiyor.
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde ilimizi temsil eden VİP Gençlikspor, tarihinin en kötü sezonunu yaşadığı bu yıl, adeta kümede tutunmak için çırpınıyor. Aldığı kötü sonuçlarla ateş hattından bir türlü kurtulamayan perilerimiz, bu hafta sonu evindeki Sarkaya Yükseliş müsabakasını kazanmayı hedefliyor. Kendisi gibi düşüşte olan rakibiyle oynayacağı maçın hazırlıklarına devam eden Yalova VİP Gençlikspor, Sakarya temsilcisini yenmenin planını yapıyor.
Ölüm kalım maçımız…
VİP Gençlikspor ile Bilge Hastanesi Sakarya Yükseliş arasında 1 Şubat Cumartesi günü Yalova 90. Yıl Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma saat 15.00’te başlayacak. Bu müsabaka öncesinde temsilcimiz VİP, 22 puan ve averajla 15. sırada bulunuyor. 25 puandaki Sakarya Yükseliş ise 14. sırada haftaya girmeye hazırlanıyor. Ligin ilk yarısında Sakarya’da oynanan maçı Yeşil-Siyahlılar, 62-45’lik farklı skorla galip kapamıştı. Bu müsabakanın hem rövanşına hem de ateş hattının yukarısıyla farkın açılmaması için galibiyet için çıkacak VİP, seyircisi önünde kazanmayı arzuluyor.